Suriye'liler için 134 TIR’lık yardım, bugün Şanlıurfa’ya gitmek üzere yola çıktı.

İstanbul’dan Suriyeli sığınmacılar için toplanan 134 TIR’lık yardım, bugün Şanlıurfa’ya gitmek üzere yola çıktı. Pendik Belediyesi de giyecek, gıda ve çeşitli ihtiyaç ürünlerinden oluşan 3 TIR yardım malzemesini  Şanlıurfa’ya gönderdi.   

Ak Parti İstanbul İl Başkanlığı ve İstanbul'daki Ak Partili ilçe belediyelerinin işbirliği ile Suriyeli sığınmacılar için  başlatılan "Üşüyorum Yardım Edin!" Kampanyası TIR’ları yardımları ulaştırmak üzere Şanlıurfa’ya doğru yola çıktı.  Pendik Belediyesi de kampanya kapsamında 3 TIR dolusu yardım malzemesi hazırladı. Duyarlı vatandaşların da katıldığı yardım kampanyasında toplanan malzemeler arasında battaniye, kuru gıda, kışlık giyecek, ayakkabı, elektrikli ısıtıcı, temizlik malzemeleri, çocuk bezi, kırtasiye malzemeleri ve bisikletler yer alıyor. Pendik Belediye Başkanı Dr. Kenan Şahin, soğuk kış günlerinde Suriyeli sığınmacıları ısıtması dileğiyle yardım TIR’larını Şanlıurfa’ya uğurladı.

Suriyeli mülteciler için Ak Parti İstanbul İl Başkanlığı koordinasyonunda başlatılan kampanya kapsamında toplanan yardımları taşıyan 134 TIR,  Maltepe sahilde düzenlenen törenle Şanlıurfa'ya doğru yola çıktı. Törene İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Ak Parti İstanbul İl Başkanı Aziz Babuşçu,  Pendik Belediye Başkanı Dr. Kenan Şahin’in de aralarında bulunduğu ilçe Belediye Başkanları ve partiler katıldı.

Ana Sayfa Tüm Haberler