Güzelyalı’ya rekor sürede araç üstgeçidi inşa ediliyor

Pendik Belediyesi,  Güzelyalı’yı sahille buluşturacak Tren Yolu Araç Üstgeçidi’nin temelini attı. Pendik Belediye Başkanı Dr. Kenan Şahin, temeli biten araç üst geçidini  7 gün gibi kısa bir sürede tamamlayarak  hizmete sunacaklarını açıkladı. 

Bugüne kadar yaptığı yatırımlar kadar ilklerle de örnek belediyecilik sergileyen Pendik Belediyesi, Güzelyalı’yı sahille buluşturacak olan Güzelyalı Tren Yolu Araç Üstgeçidi’nin temelini attı. 40 metre uzunluğunda ve 15 metre genişliğinde hizmet verecek köprü,  yaklaşık 2 milyon liraya mal olacak. Köprünün temelinin tamamlanmasından sonra 7 gün gibi kısa bir sürede bitirileceğini ifade eden Belediye Başkanı Dr. Kenan Şahin, “Hem yatırımın niteliği hem de yapım süresi ile bir ilki başarmış olacağız” dedi. Güzelyalı’ya bir köprü daha yapacaklarını belirten Başkan Şahin, 29 Mayıs Caddesi’ndeki yaya köprüsünün araçlı hale getirileceğini söyledi. Törene İstanbul Milletvekili Erol Kaya’nın yanı sıra kalabalık bir vatandaş grubu katıldı.

İki  gidiş geliş araç yolu ve iki yaya yolunun bulunacağı araç üst geçidinin 19 Mart’ta hizmete açılması bekleniyor. Köprü, bir ilçe belediyesinin kendi bütçesiyle yapılmasıyla da  Türkiye’de ilklerden birini gerçekleştirmiş olacak. 

Ana Sayfa Tüm Haberler