Kavakpınar Kültür Merkezi bir yılda hizmete açılacak

Pendik Belediyesi, Kavakpınar Mahallesi’ni de hem görünüşü, hem de hizmetiyle dört dörtlük bir kültür merkezine kavuşturuyor. Düzenlenen törenle temeli atılan Kavakpınar Kültür Merkezi, bir yıl sonra mahalleye hizmet vermeye başlayacak.

Ardı ardına yapımını tamamladığı kültür merkezlerinin açılışını yapan Pendik Belediyesi, bir yandan da mahallelere yenilerini kazandırmak için temellerini atmayı sürdürüyor.  Kavakpınar Mahallesi’ne inşa edilecek Kültür Merkezinin temeli de düzenlenen törenle atıldı.  Soğuk ve yağmurlu havaya rağmen vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği törene Belediye Başkanı Kenan Şahin’in yanı sıra Türk Standartları Enstitüsü Başkanı Hulusi Şentürk de katıldı. 4500 metrekare inşaat alanına sahip kültür merkezinin bünyesinde  halı saha, fitness salonu, gençlik ve etüt merkezi, kütüphane  ile kafeterya bulunacak. Merkezin 2015 yılında tamamlanması hedefleniyor.  

Kavakpınar Köprülü Kavşağı geliyor

Törende konuşan Belediye Başkanı Kenan Şahin, beş yıl önce emanet aldıkları Pendik’in hakkını vermeye çalıştıklarını ifade ederek, geçmişten günümüze yaşanan gelişmeleri anlattı. Kavakpınar’daki yatırım ve projeler hakkında bilgi veren  Başkan Şahin, bölgedeki Gülyalı Caddesi’nin mahallenin prestiji konumunda olacağını, dereboyuna 30 metre genişliğinde bir yol yapılacağını ve bununla yolun etrafının dönüşümünün hızlanacağını söyledi. Ayrıca Kavakapınar’a büyük kamyonların girişinin engellenmesi için yaz başında  Abdi İpekçi ve Namık Kemal Caddelerini yenileyeceklerini ifade eden Başkan Şahin, Kavakpınar Köprülü Kavşağı’nın da proje teknik analizinin yapıldığını, yakın zamanda yapımına başlanacağını sözlerine ekledi.  

Geçmişte Pendik Belediyesinde çalışan TSE Başkanı Hulusi Şentürk de, törende yaptığı konuşmada tesisin hayırlı olmasını dileyerek, “Yıllarımı Pendik’e verdim. Çamurlarla dolu bir Pendik’ten, sayamadığım kadar çok kültür merkezine sahip bir Pendik’i görmek mutluluk verici” dedi.

“O kadar fazla  hizmet var ki açılışlara yetişemiyoruz”

Mehter takımının konseriyle başlayan temel atma töreni, vatandaşların coşkulu tezahüratları eşliğinde yapıldı. Mahalle Muhtarı Azem Yılmaz,  mahalle halkı adına Pendik Belediye Başkanı Dr. Kenan Şahin’e teşekkür ederek, hayırlı olsun dileklerini sundu. AK Parti İlçe Başkanı Turgay Kılıç’ın “Durdurarak demenden çalışan bir Belediye Başkanımız var.  Kente hizmetleri o kadar fazla ki açılışlara yetişemiyoruz” şeklinde konuştu.

Ana Sayfa Tüm Haberler