Vali Mutlu ipek halıları beğendi

 

İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, Pendik Belediyesi İpek Halı Atölyesi’ni ziyaret etti. Belediye Başkanı Kenan Şahin’den ayrıntılı bilgi alan Vali Mutlu’nun aralarında kız kulesi ve boğaz köprüsü motifli 7 adet halı siparişi verdiği öğrenildi.

İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, İmam Hatip Lisesi’nin yeni binasındaki programının ardından Belediye Başkanı Kenan Şahin ile Pendik Belediyesi İpek Halı Atölyesi’ne gitti. Atölye çalışanları ile uzun süre sohbet eden Vali Mutlu, halı üretim süreci ile ilgili ayrıntılı bilgi aldı. Halılardan oldukça etkilenen ve daha önce de kendisini ziyaret eden konuklara hediye etmek üzere halı aldığı öğrenilen Vali Mutlu için 7 yeni halı siparişinin daha verildiği belirtildi. Halıların, boğaz köprüsü ve kız kulesi motiflerine sahip olduğu ve üretim aşamalarının devam etti öğrenildi. Yaklaşık bir saat süren ziyarette Vali Mutlu, atölye çalışanlarına; “Böyle bir atölyeye sahip olduğunuz için çok şanslısınız” diyerek veda etti.

Daha önceden de Pendik Belediyesi İpek Halı Atölyesi’nden halı satın aldığı öğrenilen Vali Hüseyin Avni Mutlu 7 adet yeni ipek halı siparişi verdi.

Vali Hüseyin Avni Mutlu bir ara Pendik İmam Hatip Lisesi’nin yeni binasına giderek yetkililerden bina hakkında bilgi aldı.

Ana Sayfa Tüm Haberler