Başkan Şahin koltuğunu devretti

Pendik Çocuk Festivali büyük bir coşkuyla devam ederken, Belediye Başkanı Dr. Kenan Şahin makam koltuğunu da sembolik olarak çocuklara devretti. Başkan Şahin’i ziyaret eden Merkez İlkokulu 2. Sınıf öğrencileri, hem makam koltuğuna oturdular, hem de ilk icraatlarını açıkladılar.

23 Nisan Ulusal Egemenlik Çocuk Bayramı bu yıl da Pendik’te Uluslararası Çocuk Festivali ile kutlanıyor.  Festivale Bosna Hersek, Sırbistan, Rusya, Endonezya, Malezya, Arnavutluk, Polonya, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti ve Azerbaycan olmak üzere 9 farklı ülkeden 195 çocuk katılıyor. 19 Nisan’da Pendik’in caddelerinde kortej yürüyüşüyle başlayan etkinlik,  ilçedeki çeşitli sahnelerde müzik ve dans dolu renkli gösterilerle devam ediyor.

Kurtköy Kapalı Spor Salonu çocukla doldu

Program kapsamında Kurtköy Kapalı Spor Salonu Dünya Çocukları’nın şovlarına ev sahipliği yaptı. İlk olarak Magic Show adlı illüzyon gösterisi ile başlayan program ardından ev sahibi Pendik Halk Dansları Topluluğu’nun gösterisi ile devam etti. Pendikli çocukların gösterisinin ardından sırasıyla Arnavutluk, Malezya, Rusya ve Sırbistanlı çocuklar, özel olarak hazırladıkları şovları sergilediler. Profesyonel dansçıları aratmayan bir performans sergileyen dünya çocukları, izleyenlerden büyük alkış aldılar.

Belediye Başkanı koltuğuna oturdular

Pendik Belediye Başkan Dr. Kenan Şahin, kendisini ziyaret eden Merkez İlkokulu 2. Sınıf öğrencileri Derin Nil Koca, Eyüp Ensar Karagöz, Eylül Nehir Türk ve Oğuz Tümay’a makam koltuğunu devretti. Başkanlık koltuğuna oturan öğrenciler, ilk icraat olarak tiyatro salonu yapacaklarını ve eksik yerlere trafik lambaları yerleştireceklerini belirttiler. Başkan Şahin, öğrencilere çeşitli hediyeler verdi.

Pendik Stadyumu’na oyuncak yağacak 

Uluslararası Pendik Çocuk Festivalinin final gösterisi, 23 Nisan’da Pendik Stadyum’da yapılacak.  İlçe protokolünün de katılacağı programda konuk ülke çocuklarıyla birlikte Pendikli öğrenciler de yıl boyunca hazırladıkları gösterileri sunacak. Ayrıca “Paylaşmak” olarak belirlenen temaya uygun olarak Türk ve yabancı öğrenciler ile izleyiciler stadyuma peluş oyuncak yağdıracak. Daha sonra bu oyuncaklar ihtiyacı olan yetim çocuklara ulaştırılacak. 

Ana Sayfa Tüm Haberler