Sırbistan Cumhuriyeti Başkonsolosu Zoran Markoviç Başkan Dr. Kenan Şahin'i ziyaret etti

Sırbistan Cumhuriyeti Başkonsolosu Zoran Markoviç, Pendik Belediye Başkanı Kenan Şahin’e makamında nezaket ziyaretinde bulundu. Soma’da yaşanan facia sebebiyle başsağlığı ve geçmiş olsun dileklerini de sunan Makroviç, “Sel felaketi dolayısıyla bizde de 3 günlük yas ilan edildi. Acınızı çok iyi anlıyoruz” dedi.

2. kez belediye başkanı seçilmesinden dolayı Belediye Başkanı Kenan Şahin’i tebrik eden Zoran Markoviç "İstanbul’un en büyük nüfuslu ilçelerinden olan Pendik özellikle Bosna ve Sırbistan kökenli vatandaşların yoğun yaşadığı bir ilçe. Bu yüzden Pendik’i yakından takip ediyoruz. İki millet arasındaki bağları güçlendirecek fırsatları değerlendirmek istiyoruz” dedi. Markoviç konuşmasında Soma'da yaşanan acıdan dolayı da baş sağlığı ve geçmiş olsun dileklerinde bulundu. Markoviç, "Soma’da yaşanan felaket sebebiyle gerçekleşen 3 günlük milli yas için Konsolosluk’ta bayraklarımızı yarıya indirmiştik ki Sırbistan, Bosna- Hersek ve Hırvatistan da yaşanan sel felaketi sebebiyle ülkemizde de 3 günlük milli yas ilan edildi. Bu yüzden acınızı çok daha iyi anlıyoruz" şeklinde konuştu.
Başkonsolos Zoran Markoviç’e nezaket ziyaretinden dolayı teşekkür eden Başkan Kenan Şahin "Bizler bin yıllık süre gelen tarihin, büyük bir coğrafyanın birer parçasıyız. Maalesef hep mutluluklarda buluşmuyoruz. Bazen de bu tür acı olaylar bizleri daha da yakınlaştırıyor. İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve Kızılay önderliğinde kurulan ekipler sel felaketi bölgesine ulaşarak çalışmalarına başladı. Bizler de elimizden geldiğince bu acıları paylaşmak ve hafifletmek adına ne gerekiyorsa yapacağız" dedi. Ziyaretin son bölümünde Başkonsolos Markoviç anı defterini imzaladı.

Ana Sayfa Tüm Haberler