Bosna Hersek için seferberlik

Aralarında Pendik’in de bulunduğu Marmara Belediyeler Birliği’ne (MBB) üye belediyeler, sel felaketiyle sarsılan Bosna Hersek’teki 15 bölgeye yardım kararı aldı. Pendik Belediyesi de Doboj’un ihtiyaçlarını karşılayacak.

1 milyon insanı evsiz bırakan ve an az 4 milyon insanı olumsuz etkileyen afet nedeniyle Bosna Hersek için seferber olan Marmara Belediyeler Birliği üyesi belediyeler, zarar gören 15 bölgeye yardım götürmek üzere planlama yaptı. Özellikle temiz su bulmanın zorlaştığı bölgede, Bosnalıların, tıbbi ürünlerden hijyen ve dezenfeksiyon malzemelerine, ev eşyasından bozulmayan gıdalara kadar çok sayıda ürüne ihtiyaç duyulduğu belirlendi. Pendik Belediyesi de Doboj bölgesinin ihtiyaçlarının giderilmesi konusunda devreye girecek. Pendik Belediye Başkanı Dr. Kenan Şahin’in konuyla ilgili görevlendirdiği Başkan Yardımcısı Remzi Şeker, hem ihtiyaçların belirlenmesi hem de giderilmesi konusunda gerekli temasları kurarak çalışmaları başlattı.

Marmara Belediyeler Birliği’ne (MBB) üye belediyelerin İstanbul’da yaptıkları toplantı sonucunda aldığı karar doğrultusunda, Bosna’da zarar gören 15 bölgede her bölgeye 3’er Marmaralı belediye düşecek şekilde planlama yapıldı.

Belediyeler ve yardım götüreceği bölgeler şöyle:

Zenica: İstanbul Büyükşehir

Olovo: Bursa Büyükşehir, Fatih

Doboj: Pendik, Osmangazi, Arnavutköy, Maltepe

Tuzla: Bağcılar, Üsküdar, Beşiktaş

Sanski Most: Beylikdüzü, Büyükçekmece, Silivri

Maglaj: Kâğıthane, Ümraniye, Ataşehir

Bosanski Şamac: Bayrampaşa, Beykoz

Brçko: Şişli, Bakırköy, Eyüp, Esenler

Bijeljina: Kadıköy, Çatalca, Sarıyer, Avcılar

Orajye: Esenyurt, Adalar

Prijedor: Beyoğlu, Gaziosmanpaşa, Kartal

Odzak: Küçükçekmece, Sultangazi

Jajce: Sultanbeyli, Çekmeköy

Kakanj: Sancaktepe, Şile, Tuzla

Zavidovici: Güngören, Bahçelievler, Başakşehir

Ana Sayfa Tüm Haberler