Başkan Şahin, TDBB Yönetim Kurulu’nda

Türk Dünyası Belediyeler Birliği’nin (TDBB) Olağanüstü Genel Kurul Toplantısı, Pendik’te gerçekleştirildi. Yeni yönetim organlarının belirlendiği ve tüzük değişikliğinin yapıldığı toplantıya 10 farklı ülkeden 250’ye yakın Belediye Başkanı, Meclis üyesi ve davetliler katıldı.

26 ülkeden 1100'e yakın üye belediyesi ile işbirliği, tecrübe ve bilgi paylaşımı alanında değer yaratmak amacıyla 10 yıldır faaliyetlerini sürdüren  Türk Dünyası Belediyeler Birliği’ni Olağanüstü Genel Kurul Toplantısı, Pendik Greenpark Otel’de yapıldı. TDBB Başkanı Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Yunus Emre Enstitüsü Başkanı Prof. Dr. Hayati Develi,  Kırgızistan Yerel Yönetimler Birliği Başkanı Jalalbek Baltagulov, Azerbaycan Yerel Yönetimler Ajansı Başkanı Mehdi Selimzade ve Moldova Yerel Yönetimler Birliği Başkan Yardımcısı Silvia Turcanu’nun yaptığı konuşmalardan sonra Divan Heyeti oluşturularak gündem maddelerinin görüşülmesine geçildi.

Divan Heyeti Başkanı İstanbul Milletvekili Erol Kaya Oldu

TDBB Kurucu Başkanı, İstanbul Milletvekili Erol Kaya Divan Heyeti Başkanı olurken, Divan üyeliklerine Azerbaycan Yerel Yönetimler Ajansı Başkanı ve TDBB Eşbaşkanı Mehdi Selimzade ile Bulgaristan Mineralni Bani Belediye Başkan Yardımcısı Musa Çolak seçildi. Divan Heyeti adına konuşan Erol Kaya "Belediye başkanları kurumları değil şehirleri yönetirler. Medeniyetimizin ürettiği değerleri yapılarımıza yansıtmamız gerekiyor. TDBB bu yöndeki çalışmaları teşvik etmeli, tüm belediye başkanları da çalışmalarında buna önem vermelidir" dedi. Daha sonra Genel Kurul üyeleri tarafından, eski Yönetim Kurulu ibra edildi, TDBB Tüzüğünde önerilen değişiklikler kabul edildi. Yeni Yönetim Kurulu, Denetim ve Danışma Kurulları seçildi. .

Yeni yönetimle ilk toplantı

Yapılan seçim sonucu yeni dönemde TDBB  Başkanlığına Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu yeniden seçilirken, Yönetim Kurulu üyelerinden biri de Pendik Belediye Başkanı Dr. Kenan Şahin oldu.  Konuşmalar sonrası yapılan toplu fotoğraf çekiminin ardından Türk Dünyası Belediyeler Birliği yeni Yönetim Kurulu ilk toplantısını Green Park Otel’de gerçekleştirdi.

Ana Sayfa Tüm Haberler