Hükümet Konağı hızla yükseliyor

Pendik’te tüm kamu hizmetlerini tek çatı altında toplayacak Hükümet Konağının inşaatı hızla ilerliyor. Pendik Belediye Başkanı Dr. Kenan Şahin’in ilçeye kazandırmak için her aşamasını bizzat takip ettiği Hükümet Konağı Doğu mahallesinde yükselmeye başladı.

Vatandaşların kaymakamlık ve diğer kamu hizmetlerine tek adresten kolayca ulaşabileceği Hükümet Konağı ve İlçe Sağlık Merkezi’nin yapımına Doğu Mahallesi’nde başlandı.. İstanbul İl Özel İdaresi İstanbul Proje Koordinasyon Birimi, Hükümet Konağı ve İlçe Sağlık Merkezi yeniden yapım inşaatını 21 Ekim’den itibaren ihaleye açtı. 12 Aralık 2013’te ihale süreci tamamlanan Merkez için Pendik Belediyesi tarafından ruhsatı verilerek yapım süreci hızlandırıldı. Mart ayından itibaren Doğu Mahallesi’nde inşa edilmeye başlayan Hükümet Konağı, vatandaşların nüfustan tapuya kadar kamuyla ilgili bütün işlemlerini tek bir merkezden kolayca halletmelerini sağlayacak. Hükümet Konağı’nın 4. katında kaymakamlık yer alırken diğer katlarda ise Tapu Kadastro Müdürlüğü, Nüfus Müdürlüğü, Rehabilitasyon Merkezi ve Ana Çocuk Sağlığı ve Aile Planlama (AÇSAP) Merkezi, Mal Müdürlüğü, Nüfus Müdürlüğü, Verem Savaş Merkezi ve Halk Sağlık Merkezi, Milli Eğitim Müdürlüğü, Sağlık Grup Başkanlığı ve Yeşil Defter Merkezi, Tarım İlçe Müdürlüğü yer alacak.

Başkan Şahin yakın takipte

Pendik Belediye Başkanı Dr. Kenan Şahin’in her aşamasını yakından takip ettiği Hükümet Konağı ve İlçe Sağlık Merkezi inşaatını gezerek, yerinde inceledi. Çalışmalar hakkında bilgi alan Başkan Şahin,  Merkezin Doğu Mahallesi’nde ulaşım sorununun önceden çözüldüğü bir bölgede inşa edildiğini belirterek, tamamlandığında vatandaşların, istedikleri toplu ulaşım araçlarıyla kolayca ulaşabileceklerini vurguladı.

Ana Sayfa Tüm Haberler