YHT ile ekonomik büyüme artacak

Pendik Belediye Başkanı Dr. Kenan Şahin, açılışı dolayısıyla Kanal24'e yaptığı açıklamada YHT’in ilçenin ekonomisine çok olumlu etkiler yapacağını belirterek, "Pendik'in zaten hızla gelişen ekonomisi daha da güçlenecek" dedi.

YHT açılışı dolayısıyla televizyon kanalları gün boyu canlı yayınlar gerçekleştirirken, Pendik’teki hazırlıkları da ekranlara yansıttı. Pendik Belediye Başkanı Dr. Kenan Şahin de, Kanal24’te katıldığı canlı yayında YHT’nın Pendik’e yapacağı katkılarla ilgili bilgi verdi. Pendik’in ulaşım açısından şanslı bir ilçe olduğunu belirten Başkan Kenan Şahin, Sabiha Gökçen Havalanı ile birlikte ilçenin hızlı bir gelişme gösterdiğini ve ekonomik olarak büyümesini arttırdığını vurgulayarak , “YHT de tabiri caizse bu durumun kaymaklı kadayıfı olacak” dedi.

Öteden beri Haydarpaşa’ya giden bütün raylı hatların Pendik’ten geçtiğini ve ilçenin İstanbul’un Doğudaki giriş kapısı olduğunu vurgulayan Başkan Şahin, Türkiye’nin 100 yıllık hayalini gerçekleştiren bu açılışa ev sahipliği yapmaktan büyük bir gurur duyduğunu söyledi. Başkan Şahin, hızlı trenin hem konforlu, hem güvenli olduğunu, yoğunluk arttıkça Pendik’ten 15 dakikada bir Ankara’ya seferlerin yapılabileceğini sözlerine ekledi. Başkan Şahin, Pendik’ten Gebze’ye giden banliyö hatlarının da bir kısmının yakında açılacağını kaydetti.

Ana Sayfa Tüm Haberler