Mutlu nesiller yetiştirmeliyiz

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yeni dönemde Pendik’e atanan öğretmenlere şehri tanıtan Belediye Başkanı Dr. Kenan Şahin, çocuklara ve gençlere eğitimin sevgi diliyle anlatılması gerektiğini belirtti. Öğretmenlere “En mutlu insanlar kimlerdir?” sorusunu yönelten Başkan Şahin, cevabını da kendisi verdi.

Pendik Belediye Başkanı Dr. Kenan Şahin, 19 Eylül 2014 tarihinde yapılan atamalar sonucunda ilçe okullarında göreve başlayan 65 öğretmene şehri tanıtmak üzere düzenlenen seminere katıldı.  Mehmet Akif Ersoy Kültür Merkezi’nde düzenlenen seminer Milli Eğitim Şube Müdürü Coşkun Otluoğlu’nun açılış konuşmasıyla başladı. Daha sonra söz alan Pendik Belediyesi Başkanı Dr. Kenan Şahin; “Bizler çocuklarımızı siz değerli eğitim neferlerine teslim ediyoruz. Biliyoruz ki,  gelecek  ancak eğitimle aydınlığa kavuşacaktır. Bizlerin ana mesuliyeti geleceğin en dinamik ve nitelikli insanlarını yetiştirmektir. Eğitimin teknoloji ve yeni bilgilerle yoğrulduğu bir çağdayız. Bilgi noktasında öğretmenlerimiz ve biz yöneticiler sürekli yeniliğe açık ve esnek olmak zorundayız” dedi.

 Çocuklara ve gençlere eğitimi sevgi diliyle anlatmak gerektiğini,  bu yolla da geleceğin en aktif nesillerine ulaşılacağını belirten Başkan Şahin; “Çocuklarımızı ana kucağından sizlere emanet ediyoruz. Sizlerden dileğimiz, geleceğin nesillerini, sevgi diliyle azimli, mutlu, kendine güvenen ve sosyal sorumluluk sahibi insanlar olarak yetiştirmeniz. Burada ailelerle de koordineli çalışmak gerekiyor. Birçok aile çocuklarımız mutlu olsun der ama çocuklarımızın mutluluklarını umursamadan sürekli başarılı olmaları için yönlendirir. Bu konuda veli toplantılarında ailelere gerekli uyarıları yapmanız, onlara da rehber olmanız gerekiyor. Çocuklarımız, ailelerimiz, öğretmenlerimiz ile yöneticiler, birlikte aynı hedefte hareket edersek inanıyorum ki, bundan yıllar sonra çizdiğimiz bu tabloya gururla bakacağız” diye konuştu.

 Yeni atanan öğretmenlere ara ara sorular sorarak konuşmasını karşılıklı sohbet eşliğinde sürdüren Şahin, “En mutlu insanlar kimlerdir?” diye sordu. Sorusuna verilen cevaplar üzerine açıklama yapan Şahin; “En mutlu insan başkalarını mutlu eden insanlardır. Mutluluk bir başka insanın gözlerinden alınır. Bir öğrencinin derste edindiği mutluluk, bir velinin duası sizi mutlu eder. O yüzden çocuklarımıza eğitimin yanında mutluluğu, mutlu olmayı ve sosyal yaşamda paylaşmayı da öğretmeliyiz” diyerek sözlerine son verdi. 

Seminer sonunda öğretmenlere şehrimizi tanıtan hediyeler verilerek, Mehmet Akif Kültür Merkezi’ndeki resim sergisi gezildi.  

Ana Sayfa Tüm Haberler