Pendik'te okullara kameralı önlem

Her ay düzenli olarak gerçekleştirilen kamu kurum idarecileri ve muhtarlar toplantısında Belediye Başkanı Dr. Kenan Şahin okullarda güvenliği artırmak amacıyla ilçedeki tüm okulların içine ve çevresine kamera yerleştirileceğini belirtti.

Pendik Belediyesi himayesinde düzenlenen kamu kurum idarecileri ve muhtarlar toplantısı yoğun bir katılımla gerçekleşti. Kaymakam Osman Tunç’un yönettiği toplantıya Yozgat Valisi Abdülkadir Yazıcı misafir olarak katıldı. Vali Yazıcı, böyle bir buluşmayı sağlayan kentin çok şanslı olduğunu belirtti.  

Özellikle muhtarların mahalleleri ile ilgili istek, öneri ve sorunlarını dile getirdiği toplantıda öne çıkan konu güvenlik sorunuydu. Konuyla ilgili yapılan çalışmalar hakkında bilgi veren Başkan Şahin, bu yıl ilçe geneline 40 mobese kamerası yerleştirmeyi planladıklarını ancak güvenliği artırmak için okullara ağırlık verdiklerini dile getirdi. Başkan Şahin şöyle devam etti:  “Milli Eğitim Müdürlüğümüz ile ortak çalışmamızda ilçedeki tüm okulların içi ve çevrelerine kamera yerleştireceğiz. Bunun için arkadaşlarımız hazırlıklarını sürdürüyor. Kamera kayıtları ile sadece okul içi değil çevresi de 24 saat boyunca gözetim altında olacak.”dedi.

Ana Sayfa Tüm Haberler