Pendik'e yeni dev yatırımlar açılış için gün sayıyor.

Geçtiğimiz yıl  çok sayıda kültür merkezi, spor kompleksi ve bilgi evi kazanan Pendik, yakında yenileriyle buluşuyor.  Ahmet Yesevi Kültür Merkezi’nin  Mart, Kavakpınar Kültür Merkezi ile Velibaba  Sosyal konutlarının Nisan, Hükümet Konağı’nın ise yaz başında  hizmete girmesi hedefleniyor.

Ahmet Yesevi Kültür Merkezi

Bünyesinde bulunan fonksiyonlarıyla kente sosyal, kültürel, spor ve sağlık alanında artı değer katan kültür merkezlerinden biri Ahmet Yesevi Mahallesinde hizmete girmeye hazırlanıyor. Osmanlı mimarisinden esintiler sunan kültür merkezinin dış cephe ve iç mekân düzenlemeleri devam ediyor. 4 bin 600 metrekare inşaat alanına sahip kültür merkezinde İSMEK kursu, aile sağlığı merkezi, çok amaçlı salon, gençlik merkezi, fitness salonu gibi birimler bulunacak. Merkezin Mart ayında tamamlanması hedefleniyor.

Kavakpınar Kültür Merkezi

Geçtiğimiz yıl Mart ayında inşasına başlanan 4 bin 500 metrekare alana sahip Kavakpınar Kültür Merkezi artık tamamlanma aşamasına geldi. Dış cephe kaplaması devam eden merkezin Nisan ayında bitirilmesi hedefleniyor. Merkezde halı saha, fitness salonu, gençlik ve etüt merkezleri, kütüphane ile kafeterya bulunacak.

Velibaba Sosyal Konutlar

Gecekondu probleminin çözümünde kullanılmak üzere inşasına başlanılan Velibaba Sosyal Konutlarında artık son rötuşlar yapılıyor.. Üç blok olarak inşa edilen konutların peyzaj düzenlemesi ise devam ediyor. Kentsel dönüşüm çalışmalarında gecekondu tasfiyesinde kullanılacak konutlarda 126 daire yer alacak. Konutların Nisan ayında tamamlanması öngörülüyor.

Harmandere Sosyal Konutlar

Kentsel dönüşüm amaçlı inşa edilen ikinci konut projesi de  Harmandere Mahallesi’nde yükseliyor. Yüzme havuzlu lüks konutlar 3 blok olacak. Konutlardan C bloğun kaba inşası tamamlandı. A blok’ta ise kaba inşaat devam ediyor. B bloğun inşa hazırlıkları ise sürüyor. 156 konutun yer alacağı yaşam alanı içinde hem kışın hem de yazın kullanılabilecek kapalı yüzme havuzu da yer alacak.

Kaymakamlık

Pendik’te tüm kamu hizmetlerini tek çatı altında toplayacak Hükümet Konağının Mayıs ya da Haziran ayında hizmete girmesi bekleniyor.  İstanbul Valiliği Yatırım İzleme ve Koordinasyon Başkanlığı (İl Özel İdaresi) tarafından Doğu Mahallesi’nde yapımı sürdürülen hükümet konağının kaba inşaatı tamamlandı. Elektrik, mekanik, dekor ve cephe detayları da ekiplerin yoğun çalışması ile hızla ilerliyor

Esenler Spor Kompleksi

Pendik Belediyesinin talebi üzerine İstanbul Valiliği Yatırım İzleme ve Koordinasyon Başkanlığı (İl Özel İdaresi) tarafından Esenler Mahallesi’ne kazandırılacak Spor Kompleksi’nin inşa çalışmaları hızla devam ediyor. Çelik konstrüksiyon üzerine inşa edilen kompleks toplam 12 bin metrekare alana sahip olacak. İçinde yüzme havuzu, basketbol salonu, çok amaçlı salon, fitness salonu, minder sporları alanı, kafeterya, kreş, ofisler ve sinema salonu yer alacak. Ayrıca gençler için etüt merkezinin de bulunacağı kompleks, tamamlandığında bölgenin en önemli spor ve kültür merkezi olacak.

Ana Sayfa Tüm Haberler