Filistinli Tekvandocular Başbakan ile görüşmek istedi

 

 

Filistinli Tekvandocular Başbakan ile görüşmek istedi

18 Temmuz’da Pendik’te gerçekleştirilecek olan ‘Türkiye-Filistin Tekvando Dostluk Turnuvası’ öncesi ilçeye gelen 80 Filistinli Tekvandocu, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’a iletilmek üzere iki hediyeyi Pendik Belediye Başkanı Salih Kenan Şahin’e takdim etti. Kafileye öncülük eden Doğu Kudüs Valiliği Spor İl Müdürü Muhammed Subleban ziyaretten duydukları memnuniyeti dile getirirken Belediye Başkanı Salih Kenan Şahin, Filistinli sporcuların düzenledikleri ‘Yaz ve Dostluk Kampı’na katılacağını ifade ederek; “Kudüs’te yaşayan ve devamlı baskı altında kalan Filistinli çocukları, sportif faaliyetlerle rehabilite etmek ve kardeşliği pekiştirmeyi amaçlıyoruz” dedi.

Muhammed Subleban ise Türk Halkının büyük bir samimiyetle kendilerini karşıladıklarını belirterek; “Pendiklilerde de aynı güler yüz ve samimiyeti gördük. Bizler de Türk halkını çok seviyoruz. Sporcu çocuklarımız ile birlikte tek isteğimiz Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile görüşmek” şeklinde konuştu.

Taksici ücret almadı

Sporcu Filistinliler kendilerine gösterilen ilgiden bahsederken bir Türk taksicinin kendilerinden ücret almadıklarını belirtiler. Taksicinin Filistinli olduklarını öğrendiğinde kendileriyle uzun süre sohbet ettiğini ve araçtan inerken uzattıkları parayı iade ettiğini belirten Filistinliler, bu durumun kendilerini duygulandırdığını söyledi.

Ana Sayfa Tüm Haberler