Pendik Belediyesi ve Kaymakamlık ortaklığıyla şehit ailelerine yönelik bir program düzenlendi.

Şehit aileleriyle bir araya gelen Belediye Başkanı Dr. Kenan Şahin, fedakarlık ve inancın  bir arada oluşunun  Çanakkale’de zaferi yaşattığını belirterek, “Erdemli bir duruşa sahipseniz, inanmanız ve fedakarlığınızla elde ettiğiniz başarı  dünyayı iyileştirir” dedi. 

18 Mart Şehitler Günü dolayısıyla Pendik Belediyesi ve Kaymakamlık ortaklığıyla şehit ailelerine yönelik bir program düzenlendi. Programa Pendik Kaymakamı Osman Tunç, Garnizon Komutanı Tuğramiral Ahmet Çakır, Pendik Belediye Başkanı Dr. Kenan Şahin ve çok sayıda şehit ailesi katıldı. Greenpark Otel’de düzenlenen programda Pendik Belediyesi Çocuk Korosu ile Ömer Çam Anadolu İmam Hatip Lisesi Mehteran Takımı’nın seslendirdiği mehter marşları hüznü ve coşkuyu aynı anda yaşattı. Yemek öncesi Başkan Şahin ile Kaymakam Tunç ve Tuğramiral Çakır ailelerin masalarını dolaşarak onlarla kısa bir süre sohbet etme fırsatı buldu.

Çanakkale Zaferi ne tek ne de son olacak

Tarihimizde çok önemli bir savaş olan Çanakkale Zaferi’nin ne tek ne de son olacağına vurgu yapan Pendik Belediye Başkanı Dr. Kenan Şahin, o devrin zor şartlarında nasıl galip gelineceğini Çanakkale Zaferi’nin herkese gösterdiğini ifade etti. Başkan Şahin şöyle devam etti: “Bizi var eden değerlerle barıştıkça, değerlerimize sahip çıktıkça ve kendimizi bildikçe kendimize inanırız. Fedakârlık ve inanmak bir arada olunca başarı noktasında Çanakkale’yi görürüz. İnanmak ve fedakârlık kadar erdemli bir duruşa da sahip olmanız gerekir. Siz erdemli bir duruşa sahipseniz inanmanız ve fedakârlığınızın karşılığındaki başarı dünyayı iyileştirir. Birinci Dünya Savaşı’nı kazananlar dünyayı mahvetti, İkinci Dünya Savaşı’nı kazananlar mahvetti. Biz her zaman mazlumun yanında olduk, her zaman mazlumun yanında olacağız. Çıkar odaklı bir hayat değil, erdemli bir duruşa sahip olacağız.”dedi.

“Bir gül bahçesine girercesine toprağa girdiler”

100 sene önce bu topraklar için kanını vermiş şehitleri andıklarını belirten Pendik Kaymakamı Osman Tunç, Konya, Kastamonu, Manisa, Denizli yurdun dört bir yanından cepheye koştuklarını; bir gül bahçesine girercesine toprağa girdiklerini ifade etti. Çanakkale Zaferi’nin milletin zaferlerinden sadece bir tanesi olduğunu söyleyen Tuğramiral Çakır, zor koşullar, imkansızlıklar, asker ve silah yetersizliği olmasına rağmen ölümü göze almış askerlerin sayesinde böyle bir büyük bir zaferin kazanıldığını dile getirdi.

Ana Sayfa Tüm Haberler