Hırvatistan’ın Ankara Büyüklelçisi D.Hrastic'ten, ekonomik ve kültürel alanda işbirliği talebi

Pendik Belediye Başkanı Dr. Kenan Şahin’i ziyaret eden Hırvatistan’ın Ankara Büyükleçisi  Drazen Hrastic, ekonomik ve kültürel alanda işbirliği yapmak istediklerini belirtti. Büyükelçi,  Pendik’in gelecekle ilgili hedeflerinin çok etkileyici olduğunu söyledi.

Hırvatistan’ın Ankara  Büyükelçisi Drazen Hrastic, Pendik Belediye Başkanı Dr. Kenan Şahin’e makamında nezaket ziyaretinde bulundu. UNESCO’nun Dünya Mirası programı kapsamında  Hırvatistan’ı tanıtmak üzere Türkiye’nin çeşitli yerlerinde  kültürel etkinlikler düzenlediklerini  belirten  Büyükelçi  Drazen Hrastic, Pendik’te de benzeri bir organizasyon gerçekleştirmek istediklerini dile getirdi.  Büyükelçi Hrastic, çeşitli alanlarda karşılıklı ilişkileri geliştirmek üzere ortak çalışmalar yapılabileceğini kaydetti.  

Belediye Başkanı Dr. Kenan Şahin de görüşmede, Pendik’i teknoloji, uluslararası ilişkiler ve belediye hizmetleri  konusunda daha ileriye  taşıyacak konularda işbirliğine hazır olduklarını belirterek,  “Alanında bizi güçlendirecek belediyelerle bu kapsamda  kardeş şehir  ilişkisi kurulabilir” dedi.

“Pendik, geleceğin potansiyel rekabet merkezi”

Ziyareti esnasında Pendik Belediyesinin çalışmaları hakkında bilgi alan Büyükelçi Hrastic, anı defterini de imzaladı.  Yazdığı yazıda Pendik’ten çok etkilendiğini belirten konuk büyükelci,  “Güzel şehir olan Pendik Belediyesi’ni ziyaret etmek benim için bir memnuniyet ve gurur sebebidir. Şehrin gelişiminden, vatandaşların ihtiyaçlarını karşılamaya ve şehri daha çekici hale getirmeye yönelik olan gelecekle ilgili hedeflerinden etkilendim. Ayrıca  endüstri merkezi olması da çok önemli. Bu nedenle, geleceğin potansiyel rekabet merkezi olacağını düşünüyorum. Başkana ve ekibine mükemmel ev sahiplikleri için teşekkür ediyorum.” dedi

Ana Sayfa Tüm Haberler