Şehit Savcı Mehmet Selim Kiraz’ın adı Pendik’te hatıra ormanında yaşayacak.

Hain saldırı sonucu şehit olan Savcı Mehmet Selim Kiraz’ın adı Pendik’te hatıra ormanında yaşayacak. Emirli Köyü’nde düzenlenen fidan dikim töreninde şehit savcının isminin Kartal Lütfü Kırdar Eğitim ve Araştırma Hastanesi Hatıra Ormanı’na eklenmesine karar verildi.    

Pendik Belediyesi ve Kartal Lütfü Kırdar Eğitim ve Araştırma Hastanesi işbirliği ile yüzlerce fidan Emirli Köyü’nde toprakla buluştu. Anadolu Güney Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreteri Doç. Dr. Ahmet Lütfullah Orhan ve Lütfü Kırdar Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Recep Demirhan’ın da katıldığı fidan dikim töreninde konuşan Belediye Başkanı Kenan Şahin, Türkiye’de kaos çıkarmak adına güzel gelişmelerin önünü kesmek isteyenlerin başarıya ulaşamayacağını ifade ederek, “Şerre çalışanlar kadar hayra çalışanlar da var. Biz hayra çalışıyoruz. İstedikleri kadar zorluk çıkarmaya çalışsınlar, bizler buradaki törende olduğu gibi güzellik oluşturmaya devam edeceğiz.” dedi. Öte yandan çevre konusundaki hassasiyetimizin daha da artması gerektiğini belirten Başkan Şahin, “İnsanoğlu olarak bir çok şeye muhtacız. Günümüzde ise en çok ihtiyaç duyduğumuz şey,  temiz bir çevre” şeklinde konuştu.  

Dört yıllık hayalimiz gerçekleşti

Pendik’te hastaneleri adına bir hatıra ormanı fikrinin yeni olmadığını ifade eden Kartal Lütfü Kırdar Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Recep Demirhan; “Dört yıllık bir hayalimiz bugün gerçekleşti. Ektiğimiz fidanlar ağaç, ağaçlar orman olsun. Ormanlar da bol oksijen  versin. Özetle bu orman güzel olan her şeye vesile olsun” şeklinde konuştu.   Törene katılan Anadolu Güney Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreteri Doç. Dr. Ahmet Lütfullah Orhan,  Pendik Belediyesine işbirliğinden dolayı teşekkür ederek Hatıra Ormanı’nın ismine Şehit Savcı Mehmet Selim Kiraz’ın verilmesini teklif etti. Genel Sekreterin bu teklifi konuklardan büyük alkış aldı.

Yüzlerce fidan toprakla buluştu

Törenin ardından Belediye Başkanı Kenan Şahin ve beraberindeki protokol,  okunan dualar sonrasında fidan ekti. Pendik Belediyesi ve  Kartal Lütfü Kırdar Eğitim ve Araştırma Hastanesi personeli de dikim alanına dağılarak yüzlerce fıstık çamı fidanını ormana dönüştürmek üzere çalışma yürüttü.  Bu anlamlı doğa kampanyasında bir arada olmanın mutluğunu yaşayan belediye ve hastane personeli, fidan ekimi sırasında bol bol da hatıra fotoğrafı çektirdi.

Ana Sayfa Tüm Haberler