Pendik genelindeki 114 okula güvenlik kamera sistemi yerleştirilmeye başlandı.

Pendik genelindeki 114 okula güvenlik kamera sistemi yerleştirilmeye başlandı.  Belediye Başkanı Dr. Kenan Şahin,  gerek öğrencilerin gerekse eğitimcilerin kendilerini daha güvende hissettikleri bir eğitim ortamının sağlanacağını ifade etti.

Pendik Belediyesi ile İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü arasında imzalanan protokol gereği ilçedeki 114 okula güvenlik kamerası yerleştirilmeye başlandı. Okul içerisinde ve okul dışına yerleştirilen kameralar sayesinde okulların güvenliği artarken; uyuşturucu ile mücadele de yüksek seviyeye ulaşacak. Aynı zamanda okullardaki mevcut kameraların bakımı da yapılırken; arızalı olanlar ise yenileriyle değiştiriliyor. Kameraların caydırıcı özelliği sayesinde öğrencilerin kötü alışkanlıklardan uzak tutulması da amaçlanıyor. Böylelikle yeni uygulama sayesinde hem okul güvenliği hem de disiplini sağlanmış olacak.

Güvenli bir eğitim ortamı sağlanacak

Kamera sistemleri ile okullardaki eğitimin istenilen düzeyde gerçekleşmesini amaçladıklarını belirten Pendik Belediye Başkanı Dr. Kenan Şahin, gerek öğrencilerin gerekse eğitimcilerin kendilerini güvende ve özgür hissettikleri bir eğitim ortamının sağlanacağını ifade etti. Hatırlanacağı üzere Başkan Şahin, geçtiğimiz ay bir toplantıda bu uygulamanın başlayacağı müjdesini vermişti. Okullarda kamera sistemlerinin ardından ses sistemlerinde de bakım ve yenileme çalışmaları gerçekleştirilecek. Ekipler şu an tüm okulları ziyaret ederek ses sistemlerinin genel durumları hakkında tespitte bulunuyor. İleri ki zamanlarda tüm ses sistemleri üzerinde de bir çalışma başlayacak.

Ana Sayfa Tüm Haberler