Enstrüman kurslarında mutlu son

 

Pendik Belediyesinin ‘Enstrüman Kursları’nı bitirenler için düzenlediği sertifika töreni, üniversitelerde yapılan mezuniyet törenlerini aratmadı. Ünlü sanatçılar Ahmet Özhan, Samime Sanay, Meliha Gülses, Fikret Erkaya ve Süleyman Ergüner’in de katıldığı gecede özellikle minik kursiyerler performanslarıyla konukları şaşırttı. Gecede konuşan Başkan Salih Kenan Şahin; “Pendik, kültür ve sanatın merkezi olmaya devam edecek’’ dedi.

Pendik Belediyesinin kurslarından mezun olan öğrenciler için düzenlenen kapanış programı, Yunus Emre Kültür Merkezinde gerçekleştirildi. Yoğun katılımın olduğu programda izleyiciler yer bulmakta zorlanırken etkinliğe yaklaşık 2000 kişi katıldı. Törene, Pendik Belediye Başkanı Salih Kenan Şahin ile sanat müziğinin ünlü yıldızları Ahmet Özhan, Samime Sanay, Meliha Gülses, Fikret Erkaya ve Süleyman Ergüner de katılarak kursiyerleri bu güzel günlerinde yalnız bırakmadı.

Sanatçılar tam not verdi

Geceye katılan Türk Sanat Müziği’nin duayenleri Ahmet Özhan, Samime Sanay, Meliha Gülses, Fikret Erkaya ve Süleyman Ergüner kursiyerleri tebrik etti. Özellikle küçük yaştaki kursiyerlerin gösterdikleri performanslardan etkilenen sanatçılar böyle bir organizasyona imza attığı için Pendik Belediyesi yetkililerine de teşekkür etti.

“Pendik, kültür sanatın merkezi olmaya devam edecek”

Sertifika töreni öncesi kısa bir konuşma gerçekleştiren Belediye Başkanı Salih Kenan Şahin, sanata desteklerinin artarak süreceğini belirterek kursiyerlerin her yıl katlanarak artmasından duydukları memnuniyeti dile getirdi. Pendik Belediyesinin düzenlediği kursların her yaştan kişiye açık olduğunu hatırlatan Başkan Şahin; “Bir yıl boyunca verilen emeklerin ve hünerlerin sergilendiği muhteşem bir akşam yaşıyoruz. Ne mutlu ki kursiyer sayımız her yıl katlanarak artmakta. Verilen emeklerin boşuna gitmediğini gördükçe çalışma aşkımız katlanarak artıyor. Kimsenin şüphesi olmasın; verilen bu hizmetlere destek olur ve sahip çıkarsanız Pendik, kültür ve sanatın merkezi olmaya devam edecektir.”şeklinde konuştu. Kursiyerler müzik dünyasının duayen sanatçılarından sertifika alarak mutluluklarını pekiştirdiler.

Minik ellerden muhteşem ritimler

Pendik Belediyesinin müzik-eğitim kurslarında, kursiyerlerin en küçüğünün 10, en büyüğünün ise 60 yaşında olması, müziğin evrenselliğini ve her yaştan insanı buluşturmasının somut bir örneği oldu. Programda sırasıyla hünerlerini sergileyen kursiyerlerden en çok ilgiyi, küçükler gördü. Piyano, keman ve gitarda gösterdikleri performansları, ‘Değme virtüözlere’ taş çıkartırken, heyecanları zaman zaman yüzlerinden okundu.

Ana Sayfa Tüm Haberler