19 Mayıs’ı Coşkuyla Kutladık...

 

19 Mayıs Atatürk’ü Anma ve Gençlik ve Spor Bayramı Pendik Stadyumu’nda büyük bir coşkuyla kutlanırken; öğrencilerin ortaya koyduğu dans gösterileri oldukça göz doldurdu.

19 Mayıs Atatürk’ü Anma ve Gençlik ve Spor Bayramı kutlamaları yurdun her bölgesinde kutlandığı gibi Pendik Stadyumu’nda da gerçekleştirildi. Oldukça renkli görüntülere sahne olan kutlamalara ilginin yoğun olduğu gözlenirken, öğrencilerin ortaya koyduğu dans gösterileri tribünleri dolduran izleyicilere keyifli dakikalar yaşattı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan kutlamalar, ilçe protokolünün öğrenci ve tribünleri selamlaması ile devam etti. Daha sonra konuşma yapan İlçe Milli Eğitim Müdürü Bahattin Gök, bugün Kurtuluş Savaşı’nın başladığı tarihin 91. yılının kutlandığını vurgulayarak aynı zamanda gençlere armağan edilen bir bayram olduğunu hatırlattı. Gençlerin Atatürk ilke ve inkılâplarına bağlı olmaları gerektiğini söyleyen Gök; ‘Gençler; laik, demokratik, milli ve ahlaki değerlere bağlı birer genç olmanızı istiyorum’ diyerek sözlerini tamamladı. Gök’ün ardından, Milli Eğitim Müdürlüğü’nün çeşitli dallarda yaptığı yarışmalarda dereceye giren öğrencilere ödülleri takdim edildi.

Bando takımı eşliğinde tüm okullar, protokol ve tribünleri selamlarken; öğrencilerin sergiledikleri dans gösterileri ve davul ritim grubu göz doldurdu. Ritim grubunun ardından protokol ile katılımcılar, birlikte hatıra fotoğrafı çektirdikten sonra kutlamalar sona erdi.

Belediye Başkanı Salih Kenan Şahin, programın sonunda Milli Eğitim Müdürlüğü’nün çeşitli dallarda yaptığı yarışmalarda dereceye giren öğrencilere ödüllerini takdim etti.

Ana Sayfa Tüm Haberler