Vatandaş faturasını kendi mahallesinde ödeyecek

 

Belediye Başkanı Kenan Şahin, vatandaşa kolaylık olması açısından elektrik, su ve doğalgaz gibi faturaların mahallelerden tahsil edilmesine yönelik temaslarını sürdürüyor. PTT, İGDAŞ ve AYEDAŞ gibi kurumlarla görüşen Başkan Şahin; “Amacımız telefon, su, doğalgaz ve elektrik veznelerini mahallelere yayarak, vatandaşın zahmetsiz şekilde ödeme yapmasını sağlamak” şeklinde konuştu.

PTT Anadolu Yakası Başmüdürü Erol Işıksoy ile görüşen Belediye Başkanı Kenan Şahin, doğalgaz faturalarının PTT şubelerinden ödenmesi konusundaki taleplerini iletti. Yeni açacakları beş ilave şube ile ilçede genelindeki toplam PTT şube sayısının 18’i bulacağını belirten Erol Işıksoy, Başkan Şahin’in teklifine sıcak baktıklarını, konu üzerinde çalıştıklarını ifade etti.

Amaç vezneleri mahallelere yaymak

Belediye Başkanı Kenan Şahin, doğalgaz, telefon, elektrik ve su veznelerinin tek bir bölgede yoğunlaşması yerine, mahallelere inşa edilerek buralardan tahsil edilmesinin vatandaş açısından büyük kolaylık sağlayacağını belirtti. Bu çerçevede ilgili kurumların yöneticileri ile görüşmelerin sürdüğünü ifade eden Başkan Şahin, Ayedaş veznelerin sayısının 5’den 15’e çıktığını, 13 adet olan PTT şube sayısının da 18’e çıkarılmasının hedeflendiğini söyledi.

Ana Sayfa Tüm Haberler