Esnaf kültürünü birlikte geliştireceğiz

 

Ankara Caddesi’nde yapılması planlanan düzenlemelerle ilgili esnafla görüşen Belediye Başkanı Salih Kenan Şahin; “Esnaf kültürünün daha da geliştirilmesi adına imkanlar doğrultusunda gerekeni yapacağız” dedi.

Pendik Belediye Başkanı Salih Kenan Şahin’in ilçede gerçekleştirilmesi planlanan projelerle ilgili gerçekleştirdiği esnaf toplantıları devam ediyor. Daha önce Hatboyu Caddesi, Lokman Hekim (Dere Sokak) Caddesi ve 19 Mayıs Caddesi esnafı ile bir araya gelen Başkan Şahin bu kez Ankara Caddesi sakinler ile buluşarak cadde de yapılması planlanan değişiklikler hakkında görüş alışverişinde bulundu. Mehmet Akif ErsoySanat Merkezi’nde ki toplantıda Ankara Caddesi’ndeki temizlik, ışıklandırma, peyzaj, yol ve kaldırımlarla ilgili konularda bilgi veren Başkan Şahin, yapılacak çalışmalar hakkında bilgi verdi.

Neler yapılacak?

Toplantıda yapılacak düzenlemeler hakkında ayrıntılı bilgi veren Belediye Başkanı Salih Kenan Şahin, caddenin daha estetik görünmesi ve vatandaşların daha işlevsel kullanması amacıylakaldırımlar, yol durumu, cephe, zemin ve tente sistemlerinde düzenleme yapacaklarını söyledi. Yaklaşık iki saat süren toplantıda temizlik çalışmaları hakkında da bilgi veren Başkan Şahin; “1 Mayıs’tan itibaren cadde de konteynırları kaldıracağız ve günün belirli saatlerinde çöp toplama işlemini gerçekleştireceğiz. Standart çöp poşetleri ile bu sorunuhalledeceğiz.” dedi. “Pendik’in çatısız çarşısına ilginin daha da artmasını istediklerini belirten Şahin konuşmasını; “Esnaf kültürünün daha da geliştirilmesi adına imkanlar doğrultusunda gerekeni yapacağız”diyerek bitirdi.

Ana Sayfa Tüm Haberler