Bu kez esnaf teşekkür etti

 

Lokman Hekim Esnafı,yenilenen caddeleri sebebiyle bir kokteyl düzenleyerek Belediye Başkanı Salih Kenan Şahin’e teşekkür etti. Şahin, açılış konuşmasında 400 metre uzunluğundaki eski caddenin ardından sıranın Namık Kemal Cadddesi’ne geldiğini belirterek hayırlı olsun dedi.

Eski ismiyle Dere Soksak, yeni adıyla Lokman Caddesi’nin açılışı yoğun katılımla gerçekleştirildi. Cadde esnafı tarafından organize edilen kokteyle, Belediye Başkanı Salih Kenan Şahin, Mahalle Muhtarı Bekir Yılmaz ve çevre sakinleri katıldı. Caddede yapılan düzenlemeden oldukça memnun olduğunu dile getiren Lokman Hekim Cadde esnafı, Belediye Başkanı Salih Kenan Şahin’e teşekkür etti. Kokteylin ardından değerlendirmede bulunan Başkan Şahin, yapılan düzenlemelerle caddenin bambaşka bir görünüm kazandığını ve trafiğin daha akışkan hale geldiğini belirtti. Gerçekleştirilen çalışmaların beklenenden daha iyi sonuç verdiğini vurgulayan Şahin; “Hem çevre düzenlemesi hem de trafik sirkülasyonu düzenleyerek güzel bir çalışma ortaya çıkardık. Cadde esnafına bu nazik davetinden dolayıteşekkür ediyorum.”dedi. Şahin, konuşmasının sonunda Namık Kemal Caddesi’nde de düzenleme çalışmalarının yakın zaman içerisinde başlayacağını sözlerine ekledi.

Cadde de neler yapıldı?

400 metre uzunluğunda Lokman Hekim Caddesiyaklaşık 1 aylık alt ve üst yapı çalışmaları sonucunda modern bir görünüme kavuştu. Önce caddenin kaldırımlarını düzenleyen ekipler, daha sonra kalıcı asfalt döktüler. Ardından özel aydınlatma direkleri ile donatılan caddede trafik sirkülasyonu sahilden istasyona doğru yeniden düzenlendi. Ve en son olarak da daha fazla aracın park etmesi için açılı park sistemi getirildi.

Ana Sayfa Tüm Haberler