CIOFF’un Sektör Toplantısı, 13 ülkenin katılımıyla Pendik’te başladı.

CIOFF’un Sektör Toplantısı,  13 ülkenin katılımıyla Pendik’te başladı.   CIOFF Türkiye Başkanı Savaş Tuğsavul, kuruluşun kültür ve ve sanat yoluyla dünya barışını sağlayacak önemli çalışmalar gerçekleştirdiğini belirterek,  Başkan Şahin’e verdiği destekten dolayı teşekkür etti.  

Uluslararası Folklor Festivalleri ve Geleneksel Sanatlar Organizasyon Konseyi (CIOFF)  Asya ve  Okyanusya Sektörü Bahar Toplantısı 18-22 Nisan tarihleri arasında Pendik’te gerçekleşiyor.  Pendik Belediyesinin ev sahipliğinde düzenlenen toplantıda Türkiye, Çin, Kırgızistan, Pakistan, Tahiti, Endonezya, Suriye, Malezya, Tayland, Güney Kore, Suudi Arabistan, Tayvan ve Hindistan’dan 30’a yakın temsilci yer alıyor.  Belediye Başkanı Dr. Kenan Şahin’in de hazır bulunduğu açılış oturumuna CIOFF Türkiye Başkanı Savaş Tuğsavul,  CIOFF Türkiye Genel Sekreteri Muammer Arslan, Belediye Başkan Yardımcısı Sami Divleli ve üye ülke delegeleri katıldı.   

 CIOFF Türkiye Başkanı Tuğsavul: “Desteğiniz asla unutulmayacak”

Toplantının açılış oturumunda konuşan CIOFF Türkiye Başkanı Savaş Tuğsavul, kültür ve sanat organizasyonlarının dünya barışını sağlayacak önemli çalışmalar olduğunun altını çizerek, “Bu güne kadar 4 kez CIOFF Asya Toplantısı, 3 CIOFF yönetim toplantısı ve 2 kez de genel kurul toplantımıza ev sahipliği yaptık.  CIOFF ve Pendik Belediyesi işbirliğiyle birçok önemli organizasyon gerçekleştirdik. Uluslararası Geleneksel El Sanatları Buluşması ve Uluslararası Pendik Çocuk Festivali etkinliklerimizi birlikte gerçekleştiriyoruz.  Kültür ve sanata verdiği büyük destek nedeniyle Pendik Belediye Başkanı Kenan Şahin’e çok teşekkür ediyorum. Verdiğiniz destek asla unutulmayacaktır” dedi.

“Bu toplantı yeni projelere zemin hazırlayacak”

Pendik Belediye Başkanı Dr. Kenan Şahin ise, dünyada meydana gelen savaşlara dikkat çeken konuşmasında, CIOFF’la birlikte gerçekleştirdikleri bu anlamlı çalışmaların dünya barışına katkıda bulunmasını diledi.   Şahin, “CIOFF’un çalışmalarında emeği geçen tüm herkese teşekkür ediyorum. Pendik Belediyesi olarak her yıl 2 önemli festivali CIOFF’la birlikte gerçekleştiriyoruz. İnanıyorum ki bu toplantı, CIOFF’un gelecekte yapacağı birçok yeni projeye zemin hazırlayacaktır.” dedi.

45. yaşını kutluyor

102 ülkenin üye olduğu ve bu yıl 45. Yılını kutlayan  CIOFF, UNESCO ya bağlı olarak çalışmalar yürütüyor. Uluslararası folklor festivalleri ve geleneksel sanatlar organizasyonları ile ülke kültürlerinin tanıtılmasına katkıda bulunan CIOFF,  bu yolla dünyada turizmin ve barışın gelişmesini amaçlıyor.

Ana Sayfa Tüm Haberler