Uluslararası Pendik Çocuk Festivali, Türk ve yabancı çocukların kapanış gösterileriyle sona erdi.

Uluslararası Çocuk Festivali, Türk ve yabancı çocukların kapanış gösterileriyle sona erdi. Coşku dolu festivalde Kaymakam Tunç ve Belediye Başkanı Şahin’in çocuklarla dansı büyük alkış alırken, kapanış  tüm dünyaya barış temennileri ile gerçekleşti.  

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, aynı zamanda 10. Uluslararası Pendik Çocuk Festivalinin kapanış programı olan gösterilerle kutlandı.  Hava muhalefeti nedeniyle Pendik Stadyumu’ndan Yunus Emre Kültür ve Sanat Merkezi’ne alınan etkinlikte Türk ve yabancı çocuklar, son kez sahne aldılar.  Geleneksel kıyafetleri, dansları ve müzikleriyle renk karnavalı yaşatan gösterileri, çocuklar kadar büyükler de ilgiyle izledi.

Konuk ülkeler Azerbaycan, Bulgaristan, Endonezya, Kırgızistan, KKTC, Macaristan, Moldova, Paraguay ve Rusya’dan ekipler, bir an olsun düşmeyen performansları, hareketeli dansları, renkli kostümleri ve birbirleriyle uyumlarıyla dikkat çektiler.  Bu yıl ilk kez festivale katılan Paraguaylı çocuklar ise, ilk gösterilerinde olduğu gibi son gösterilerinde de protokolü dansa davet etti.  Kaymakam Osman Tunç, Belediye Başkanı Dr. Kenan Şahin ve diğer protokol üyeleri, Paraguaylı çocukları  kırmayarak Latin müziği eşliğinde danslarına katıldı.

Öte yandan programda konuşan Pendik İlçe Milli Eğitim Müdürü Coşkun Otluoğlu Pendik Uluslararası Çocuk Festivali ile çocukların birbiriyle kaynaşma imkanının bulunduğunu aynı zamanda bu program ile Türk misafirperverliğinin yabancı konuklara bir kez daha gösterilmiş olduğunu söyleyerek bugünü; “Sevginin, kardeşliğin tohumlarının atıldığı bir gün” olarak nitelendirdi.

Başarılı öğrencilere ödül  

Pendik Uluslararası Çocuk Festivali Kapanış programı,  aynı zamanda ödül törenine sahne oldu. Pendik Belediyesi ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün düzenlediği yarışmalarda dereceye giren öğrenciler ödüllerini protokolden aldı. Popüler müzik kategorisinde dereceye girenlere Kaymakam Osman Tunç, Türk Sanat Müziği kategorisinde Başkan Kenan Şahin, Türk Halk Müziği’nde İlçe Milli Eğitim Müdürü Coşkun Otluoğlu, Resim yarışmasında Fahri Görer ve Ütopya yarışmasında ise İlçe Jandarma Komutanı Akif Yorulmaz  öğrencilere ödüllerini verdi.

Ana Sayfa Tüm Haberler