Sivaslılar Gecesinde Türküleri sevdiren sanatçıya övgü

Sivaslılar Gecesinde sahneye çıkan sanatçı  Kubilay Dökmetaş, seslendirdiği Türkülerle hemşehrilerini mest etti. Başkan Şahin, sanatçıyı tebrik ederek, “Türküler sevilsin diye gayret eden sizin gibi sanatçılara ihtiyacımız var” dedi.

Hemşehri Dernekleri Programlar kapsamında düzenlenen gecede Yunus Emre Kültür ve Sanat Merkezini dolduran yüzlerce Sivaslı,  tam bir şölene yaşadı. Programın konuk sanatçısı  olarak sahneye çıkan Sivaslı Kubilay Dökmetaş, türküleri ile  geçmişe bir yolculuk yaptırdı. Zara yöresinin folklorik özellikleri hakkında birçok derleme ve araştırmalarda bulunan, çeşitli kitaplar yazan  sanatçı, kendi yöresinin yanı sıra Anadolu Türkülerini de Pendiklilerle birlikte seslendi. Aynı zamanda TRT sanatçısı olan Kubilay Dökmetaş sempatik tavırlarıyla dikkat çekti. Çoğu zaman türkülerini konukların arasında söyleyen  Dökmetaş’ı izleyenler arasında AK Parti Milletvekili Erol Kaya ve Osman Boyraz da vardı.

Sahneye çıkarak sanatçıyı tebrik eden  Belediye Başkanı Kenan Şahin, kendisine çiçek takdim ederek;  “Kubilay bey, Türkülerin sevilmesi için gayret gösteren bir sanatçı. Kendisini tebrik ediyorum.” dedi.  

Öte yandan   etkinlikte mini bir Sivas sergisi yer aldı. Bölgeye özgü mimari yapılar ve el emeği ürünlerin yanı sıra, Sivas mutfağına ait yemekler ve tatlılar da sergilenerek hem gözlere hem damaklara memleket tadı sundu.  

 

Ana Sayfa Tüm Haberler