Geleneksel Sanatlar Buluşması Pendik’te

 2010 Avrupa Kültür Başkenti etkinlikleri kapsamında düzenlenecek etkinliklerle ilgili İstanbul 2010 Avrupa Kültür Başkenti Ajansı ile protokol imzalayan Belediye Başkanı Salih Kenan Şahin, 2010 Avrupa Kültür Başkenti etkinliklerine Pendik’in büyük katkısı olacağını belirterek tüm İstanbulluları etkinliklere katılmaya davet etti.


Pendik Belediyesi, İstanbul 2010 Avrupa Kültür Başkenti etkinlikleri kapsamında düzenlenecek etkinliklerle ilgili olarak İstanbul 2010 Avrupa Kültür Başkenti Ajansı ile işbirliği protokolü imzaladı. Eminönü İTO binasında gerçekleşen ve İBB Başkanı Kadir Topbaş, İstanbul 2010 Ajansı Başkanı Şekib Avdagiç, İTO Başkanı Murat Yalçıntaş’ın da katıldığı imza töreninde konuşan Başkan Şahin, Pendik’in geleneksel sanatlar konusunda önemli ve ses getiren çalışmalara imza attığını belirterek; “ 2010 Avrupa Kültür Başkenti etkinliklerine Pendik’in büyük katkısı olacak” dedi. Konuşmasında 2010 etkinliklerine destek vermekten duyduğu memnuniyeti dile getiren Şahin, önümüzdeki Haziran ayında dünyanın farklı noktalarından gelen sanatçılarla birlikte “İstanbul 2010 Geleneksel Sanatlar Buluşması Pendik” projesini hayata geçireceklerini belirtti ve tüm İstanbulluları bu etkinliklere katılmaya davet etti.

Şekib Avdagiç; “En büyük desteği Pendik’ten görüyoruz”

İmza töreninde konuşan 2010 Ajansı Başkanı Şekib Avdagiç, düzenlenecek olan etkinliklerde İstanbul’da tüm ilçelerle işbirliği yapmak istediklerini, en büyük desteği Pendik Belediyesinden gördüklerini belirtti. Şu ana kadar İstanbul’da 39 belediyeye düzenlenecek olan çalışmalar için işbirliği teklif ettiklerini belirten Avdagiç, bunların 33’ünün olumlu dönüş yaptığını, İstanbul 2010 Avrupa Kültür Başkenti çalışmalarında “en çalışkan” belediyenin Pendik Belediyesi olduğunu sözlerine ekledi.

Başkan Şahin imza töreninin sonunda İTO Başkanı Murat Yalçıntaş'a ipek halı hediye etti.

 

 

Ana Sayfa Tüm Haberler