STK’lar Pendik’te Daha Aktif Olacak

 

Mehmet Akif Ersoy Kültür Merkezi’nde “Şehir ve STK Konulu” toplantıda konuşan Başkan Şahin, “Ortak akıl ve ortak irade ile tüm Sivil Toplum Kuruluş’larıyla (STK) birlikte güzel projeler ortaya koyacağız.” dedi.

Şehir ve STK Konulu toplantı, ilçedeki çeşitli dernek temsilcilerinin katılımıyla Mehmet Akif Ersoy Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan toplantının açılış konuşmasını yapan Yrd. Doç. Dr. Fethi Güngör, Batı’da STK’ların gelişimi ile ilgili bilgi verdi. STK’ların önemini vurgulayan Güngör, “Bütün dünya, barış, huzur, refah içerisinde, daha iyi bir hayat standardı, sağlıklı ve güven ortamının hazırlanması, kültürel farklılıkların yok edilmemesi için görevler üstlenmektedir. Bunu devlet yöneticileri öncelikle hedeflemiştir. Fakat bunu tek başlarına başaramazlar. Ancak STK’ların devreye girmesiyle bunu başarırlar.” dedi. Fakirlik başta olmak üzere toplum sorunlarının çözümü için STK’ların önemli olduğu vurgusunu yapan Güngör, STK’lar arasında bir işbirliği olmalıdır diyerek konuşmasını tamamladı.

Şahin: “ Görevlilerden Daha Etkili Olan Gönüllülerdir”

Daha sonra konuşmak için kürsüye gelen Belediye Başkanı Salih Kenan Şahin, ortak akılla doğru iş yapmanın önemli olduğunu ve bunun da şeffaf olması gerektiğinin üzerinde durdu.

STK’ları geliştirmek adına Pendik Belediyesinin imkanlar doğrultusunda elinden geleni yaptığını belirten Şahin, bundan sonra sosyal etkinlikleri STK’ların gerçekleştirmesi gerektiğini, belediyenin ise sadece koordinasyonu sağlaması gerektiğini söyledi. STK yöneticilerine bir numaralı sorunun istihdam olduğunu hatırlatan Şahin, “Bunu beraber çözmeliyiz. İstihdama yönelik her türlü çalışma kurslarına yöneleceğiz. Kapımız herkese açık. İstihdam kurslarının projelerine her türlü desteği vereceğiz.” dedi.

Ana Sayfa Tüm Haberler