Türkiye Güreş Şampiyonası’nda takım halinde şampiyon olan Adil Erdem Bayazit Ortaokulu öğrencilerine tebrik

Okullararası Türkiye Güreş Şampiyonası’nda takım halinde şampiyon olan Adil Erdem Bayazit Ortaokulu sporcuları,  kupa ve madalya sevincini Pendik Belediye Başkanı Dr. Kenan Şahin’le paylaştılar.  

Düzce’de gerçekleştirilen Okullararası Türkiye Güreş Müsabakaları’nda Pendik Adil Erdem Bayazit Ortaokulu sporcuları  takım halinde Türkiye şampiyonu oldu. Aynı zamanda Pendik Belediye Spor Kulübü Güreş takımı sporcusu olan öğrenciler,  Kütahya ve Tekirdağ’da yapılan bölge  müsabakalarında aldıkları başarılı sonuçlarla takımlarını Türkiye Şampiyonası’na taşıyarak kupanın sahibi yaptılar.   Okullararası Yıldızlar Güreş Grup Müsabakasında 59 kiloda  Ömer Ağtaş  1’inci, yine aynı kiloda Mustafa Eren Okumuş 2’nci,  42 kiloda Enes TOKER ise 5’inci oldu. Kütahya’da yapılan müsabakalarda ise  50 kiloda Yunus Aruz  Okullararası Bölge 1’incisi,  48 kiloda Sinan Özbaralcı Bölge 3’üncüsü  olarak  madalya aldı.Son olarak da takım Düzce’de Türkiye Şampiyonu olarak büyük bir başarıya imza attı.

Kupayı Başkan Şahin’e getirdiler

Pendik Belediye Başkanı Dr. Kenan Şahin, Türkiye Şampiyonu olan  Adil Erdem Bayazit Ortaokulu yöneticilerini  ve derece yapan sporcuları kabul etti.   Gösterdikleri başarıdan dolayı sporcuları ve Pendik Belediye Spor Kulübü Güreş Takımı antrenörleri  Adem Altun ile Muhammet Şerbet’i tebrik eden Başkan Şahin, "İlçemizi gururlandırdığınız için sizlere teşekkür ediyorum. Sizlerin spor alanındaki başarılarınız, diğer gençlere de örnek olacak" dedi.  Takım hocası Adem Altun da bundan sonraki hedeflerinin Milli Takım'a sporcu yetiştirerek Avrupa ve Dünya'da Türkiye'yi temsil etmek olduğunu söyledi.              

Madalyalarını tek tek gençlere takan Başkan Şahin, ayrıca çeşitli hediyeler verdi. Adil Erdem Bayazit Ortaokulu Müdürü Ersoy Akdağ da, okullarına yaptığı katkılardan dolayı Başkan Şahin’e bir teşekkür plaketi takdim etti.

Ana Sayfa Tüm Haberler