Ralli Heyecanı Pendik’te Doruğa Çıktı

 

 

İstanbul Otomobil Kulubü'nün (İSOK) düzenlediği ve Pendik Belediyesi’nin destek verdiği Türkiye Ralli Şampiyonası, Pendiklilere ve tüm spor severlere unutulmaz bir haftasonu yaşattı. Pendik Sahilinden başlayan rallinin startını Pendik Belediye Başkanı Dr. Salih Kenan Şahin verdi.

Ralli startının ardından heyecan İDO iskelesi önünde özel gösteri etabı ile devam etti. Görsel şovlar ile desteklenen özel seyirci etabına Devlet Bakanı Hayati Yazıcı da katılarak Pendik Belediye Başkanı ile birlikte co-pilotluk yaptı. Pendik Belediye Başkanı Dr. Salih Kenan Şahin start öncesi yaptığı konuşmasında belediye olarak bu tür organizasyonları her zaman destekleyeceklerini söyledi:''Pendik tam bir festival havası yaşıyor. Bir yanda kültür ve sanat etkinlikleri, bir yanda ralli heyecanı. Umarım Pendikliler güzel ve heyecan dolu zaman geçiriyorlardır.”

30. İstanbul Rallisi’ne Yoğun İlgi
Ralliye katılan takımlar, Pendik merkezdeki servis alanında yarışmanın başlayacağı saate kadar otomobillerin son kontrollerini yaptılar. Servis alanına da yoğun ilgi gösteren Pendikliler yarışa katılacak otomobilleri tek tek inceleyip hatıra fotoğrafı çekildiler. Daha sonra binlerce Pendikli, yarışın başlama saatini heyecan içinde yerlerini alarak beklemeye başladı. Pendik Belediye Başkanı Dr. Salih Kenan Şahin de servis alanına gelerek ralliye katılacak olan otomobilleri inceledi ve İSOK İstanbul Otomobil Kulübü yetkililerinden yarışma ile ilgili bilgi aldı. İSOK yetkilileri de verdiği destekten dolayı belediye başkanına teşekkür etti.

Başkan Dr. Salih Kenan Şahin yarışa katılacak bir otomobilin içine binerek aracı inceledi. Otomobillerin son derece emniyetli ve güvenli olduğunu belirten başkan, bu rallinin Pendik’te yapılmasından duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Pendik’te Tam Bir Festival Havası
Rallinin startı akşam 20:30'ta, Pendik sahilde hazırlanan platformda, Başkan Dr. Salih Kenan Şahin tarafından verildi. Şahin, Başkan Pendik’in spor ve sanat için bir cazibe merkezi haline geldiğini söyledi: “Spor denilince akla nedense hep futbol geliyor. Oysa sporun bir çok dalının olduğunu biliyoruz. Belediye olarak bizden istenilen desteği imkanlarımız doğrultusunda ralli organizasyonuna verdik. Bu ralli şampiyonasının Pendik’te yapılması ayrıca biz Pendiklileri memnun etti. Halkımız aynı anda Kültür ve Sanat Etkinlikleri ile spor heyecanını birlikte yaşadı. Tam bir festival havası yaşadık.

Devlet Bakanı ve Belediye Başkanı Co-Pilotluk yaptı
Ralli startının ardından seyirci özel etabı ise Pendik İDO iskelesi önünde yapıldı. Tam bu saatlerde Devlet Bakanı Hayati Yazıcı da ralli alanına gelerek etkinliklere katıldı. Daha önce hiç co-pilotluk yapmadığını ve bunun ilk denemesi olacağını söyleyen bakan yarış arabasına binerek hazırlandı. Kaskı takılan ve tüm emniyet tedbirleri alınan bakan daha sonra kısa mesafeli bir gösteri yarışına katıldı. Bakanın ardından sıra Pendik Belediye Başkanı Dr. Salih Kenan Şahin’e geldi. Yarış arabasına binerek co-pilotluk yapan Şahin, bunun heyecan verici bir deneyim olduğunu söyledi.

Pendik’teki ralli heyecanı 5 Temmuz’da düzenlenen ödül töreniyle son buldu.

Ana Sayfa Tüm Haberler