Bakandan Pendikli Kadın Girişimcilere Ziyaret

 

 

Sanayi ve Ticaret Bakanı Nihat Ergün, kriz ortamında birçok başarıya imza atan, kendi işlerini kurarak iş yaşamında ben de varım diyen kadın girişimcileri ziyaret etti.

Pendik Kadın iş Geliştirme Merkezi’ne (KİŞGEM) sürpriz bir ziyaret yapan Bakan Ergün, girişimci kadınların çalışmalarını yerinde inceledi.

Ziyaret sırasında Bakan Nihat Ergün’e Pendik Belediye Başkanı Salih Kenan Şahin, KOSGEB Başkanı Mustafa Kaplan, Pendik KİŞGEM Müdürü Özden Anık ve belediye başkan yardımcıları eşlik etti. Pendik KİŞGEM’deki ofisleri tek tek gezerek yapılan işleri yerinde inceleyen bakan, kadın girişimcilerle sohbet ederek çalışmalar hakkında bilgi aldı.

KİŞGEM çatısı altında oyuncak bebek üretimi yapan kadın girişimci Çiğdem Özdemir, bakana ileriye dönük planlarını anlattı: “ Yüzde yüz el emeği olan oyuncak bebek satışı yapıyoruz. Bunları www.zuzucan.com adresli web sitemizden satışa sunuyoruz. Önümüzdeki dönemde yurtdışına ihracat yapmayı planlıyorum. Daha sonra ise oyuncaklarımı çizgi film haline dönüştürmek istiyorum.” Özdemir , daha sonra bakana el yapımı oyuncak bebeklerden hediye etti.

Ziyaretin ardından kadın girişimcilerin projelerinden memnuniyet duyduğunu belirten Bakan Nihat Ergün, tüm girişimcilere başarılar diledi.

2008 yılında kurulan Pendik KİŞGEM, faaliyete geçtiği günden bu yana onlarca kadının kendi işini kurmasını sağladı. Diabetik yatak üretiminden iş elbisesi üretimine, bez bebek üretiminden önlük üretimine kadar hayal ettikleri işi, KİŞGEM sayesinde gerçeğe dönüştüren kadınlar, hem aile hem de ülke ekonomisine katkı sağlıyor. Avrupa Birliği fonları tarafından desteklenen proje, Küçük ve Orta Ölçekli Sanayi Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı ile de yakın işbirliği içerisinde yürütülüyor.

Ana Sayfa Tüm Haberler