Dünya Çocuklarından Başkanlara Büyük İlgi

 

 

Uluslararası 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Festivali kapsamında Pendik’te bulunan 9 ülkeden misafir çocuklar, Pendik Belediyesini ziyaret etti.

Ziyaret esnasında İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Mimar Kadir Topbaş da, belediye bulunması nedeniyle, Pendik Belediye Meclisi’nde çocuklara hitaben bir konuşma yaptı. Başkan Kadir Topbaş, İstanbul’un tarihi ile ilgili verdiği kısa bilginin ardından, çocukların ülkelerine döndüğünde ailelerine ve sosyal çevrelerine İstanbul’u tanıtmalarını istedi. Başkan Topbaş şöyle dedi “Pendik Belediyesi’ni, İstanbul’umuzu ve Pendik’imizi dahası Türk insanının sıcakkanlı misafirperverliğini gösteren ve geleneksel hale gelmiş böyle bir festival düzenlediği için kutluyorum. Sizler de İstanbul’umuzu gezip, memleketinize gittiğinizde, İstanbul’u, tarihi ve turistik yerlerini, lalelerini, insanlarını, kısacası her yönüyle bu şehri, dost ve ailelerinize anlatırsınız. Bu vesile ile dostluk köprülerinin kurulmasına vesile olmuş olursunuz.”dedi.

Program sonunda İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş ile Pendik Belediye Başkanı Dr. Salih Kenan Şahin, misafir çocuklarla hatıra fotoğrafı çektirdiler.

Ana Sayfa Tüm Haberler