Sanat Kursları Yıl Sonu Etkinlikleri’nin üçüncü ayağı Osmanlı süsleme sanatı sergisi açıldı.

Pendik Belediyesinin Sanat Kursları Yıl Sonu Etkinlikleri’nin üçüncü ayağını Osmanlı süsleme sanatı, taş işlemeciliği, cam füzyon, cam işleme, cam üfleme ve filografi sergileri oluşturdu. Pendik Belediye Başkanı Dr. Kenan Şahin, sanatla, kültürle donanmış bir nesil oluşturmak arzusunda olduklarını dile getirdi.

Pendik Belediyesinin Sanat Kursları Yıl Sonu Etkinlikleri, bu hafta Osmanlı süsleme sanatı, taş işlemeciliği, cam füzyon, cam işleme, cam üfleme ve filografi sergileriyle devam ediyor. Mehmet Akif Ersoy Sanat Merkezi’nde sanatseverlerin beğenisine sunulan serginin açılışında konuşan Pendik Belediye Başkanı Dr. Kenan Şahin, her alanda şehri geleceğe taşıyan bir kadroyla gece gündüz çalıştıklarını ifade etti. Kültür ve sanatı hayata nakşetmek için uğraşlar verdiklerini belirten Başkan Şahin, “Kentimiz geçmişte göçlerle, gecekondulaşmaya kuruldu. Nüfusu son 30 yılda 13 kat arttı. Sanat ve kültürle buluşan bireyler ortaya koymak arzusundayız. Sanatla, kültürle donanmış bir nesil oluşturmak arzusundayız. Burada bu işe gönül vermiş değerli hocalarıma, Kültür Müdürlüğümüze, birlikte çalıştığımız İSMEK ve Halk Eğitim Müdürlüğümüze teşekkür ediyorum. Asıl teşekkür kursiyerlerimize. Bu yıl 1000’e yakın kursiyer kurslarımızdan faydalandı. Bu sayı her geçen yıl artıyor. Şehrin ihtiyaçlarına cevap vermek için birçok mahallemizde kurs merkezi oluşturuyoruz.”dedi.

Başkan Şahin cam işledi

Açılış kurdelesi ile birlikte Belediye Başkanı Dr. Kenan Şahin, sergideki eserleri inceledi. Başkan Şahin sergi esnasında cam işleme öğreticisi Cafer Tercan ile birlikte cam işleme yaptı. Sergi 24 Mayıs’a kadar açık kalacak.

Ana Sayfa Tüm Haberler