Pendik Belediyesi ve İŞKUR işbirliğiyle gerçekleştirilen ‘İş'te Pendik Buluşmaları’na ilgi artıyor.

Pendik Belediyesi ve İŞKUR işbirliğiyle bu ay ikincisi gerçekleştirilen ‘İş'te Pendik Buluşmaları’na ilgi artarak devam ediyor.   Katılımcı firma sayısının artış gösterdiği 2. Buluşmada Başkan Şahin de belediyenin standında katılımcıların eleman alımıyla ilgili sorularını cevaplandırdı.

İş ve eleman arayanları bir araya getirmek amacıyla Mayıs ayında başlatılan ‘İş’te Pendik Buluşmaları’nın ikincisi düzenlendi.  Yunus Emre Kültür ve Sanat Merkezi’nin fuaye alanında gerçekleşen buluşmaya aralarında Pegasus, Çelebi Havacılık, Setur, Diktaş, İ. Mak ve Pendik Hospital’in olduğu 14 firma katıldı. İşverenle iş arayanları buluşturan organizasyon öncesi İş ve Meslek Danışmanı Mehmet Yılmaz ile İnsan Kaynakları Uzmanı Dr. İrfan Kurt, iş arayanlara yönelik kariyer planlama ve iş görüşmeleri hakkında püf noktalarını aktardı. Standları tek tek ziyaret eden Pendik Belediye Başkanı Dr. Kenan Şahin, belediyenin standında  iş arayanlarla  görüşerek onlara bilgilerini aktardı.

"En çok katkı yapacak arkadaşlarla çalışmak isterim"

Pendik Belediyesine eleman alımıyla ilgili sorulara da cevap veren Başkan Şahin, eleman alım ilanlarının belediye web sitesinden duyurduklarını belirterek “ ‘Eleman alımlarında sınav  yapıyoruz. Sınavda başarılı olanlarla mülakat yapıldıktan sonra eleman alımını gerçekleştiriyoruz. Ben belediyeye en çok katkı yapacak arkadaşlarla çalışmak isterim.”dedi.   Belediyeye torpille eleman alımının söz konusu olmadığını Başkan Şahin,  “Bu konuda kimsenin günahına girmem. Hak eden belediyede çalışır. Şehir bana bir emanet verdi. Bu emaneti en iyi ekiple yönetmek istiyorum.” Şeklinde konuştu.

İlk buluşmada 1.380 CV

Geçtiğimiz günlerde ilki gerçekleştirilen ‘İş'te Pendik Buluşmaları’nda aralarında Vefa Holding, Bölge Hastanesi, Tam Cam AŞ, İSS Güvenlik, Tibet Holding gibi firmalarında da yer aldığı 13 firma katıldı. İşverenle iş arayanı buluşturan organizasyonda 1.380 kişi firmalara CV’lerini bıraktı. Firmalar belirli aşamalardan sonra çalışmak istediklerini kişileri belirleyecek.

Ana Sayfa Tüm Haberler