Spora ve sporcuya önem

 

 

Pendik Belediye Başkanı Dr. Salih Kenan Şahin’in en büyük hedeflerinden birisi de, Pendik’i İstanbul’un en çok sporcu yetiştiren ilçesi haline getirmek ve buradan olimpiyatlara sporcu gönderebilmek. Seçim süresince bu düşüncesini kamuoyu ile paylaşan Başkan Şahin, göreve gelir gelmez ekip arkadaşlarıyla birlikte, bu yöndeki çalışmalara başladı. “Pendik’te iki saatliğine açılan spor salonları değil, 24 saat çalışan spor salonlar sistemine geçeceğiz.” Diyen Başkan Şahin, olimpiyatlara sporcu yetiştirmek için belediye olarak gereken yatırımların yapılacağını söyledi.

SAĞLIKLI BİR TOPLUM İÇİN DE SPOR ŞART
Sağlıklı bir toplum ve sağlıklı bir Pendik için de, sporun şart olduğunu ifade eden Dr. Salih Kenan Şahin, spora teşvik edilen gençlerin kötü alışkanlıklardan uzaklaşacağını irade ve disiplin kazanacağını söyleyerek, 7’den 70’e herkesin spora önem vermesi gerektiğini belirtti.

SPOR KULÜPLERİNDEN ve DERNEKLERDEN ZİYARET
Pendik Belediye Başkanı Dr. Salih Kenan Şahin’in, sporla ilgili düşünceleri spor kulübü idarecileri ve dernek temsilcileri tarafından da, memnuniyetle karşılanıyor. Geçtiğimiz günlerde Başkan Şahin’i ziyaret eden İstanbul Jung Moo Hakıdo Derneği Başkanı Azmi Niğdelioğlu “ Toplumun her kesiminde sporun gelişmesine ve yaygınlaşmasına ilgi duyan başkanımıza bir spor adamı olarak teşekkür ediyorum.” Dedi. Niğdelioğlu Başkan Şahin’e bir de, hapkido kıyafeti hediye etti.

Bilgi Notu:
HAPKİDO’NUN TANIMI
Korece Hap; vücut ve ruhun birleşmesi Ki; iç enerji ve Do; eğitim yolu, sanatı sözcüklerinin birleşiminden oluşur. Hapkido; insan bedeninin içindeki enerji ve ruhun birleşmesi olayıdır.

Ana Sayfa Tüm Haberler