Başkan Şahin’den Personele Veda

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Görevini 31 Mart 2019 Yerel Seçimler sonrasında yeni Belediye Başkanı’na devredecek olan Başkan Şahin, Yunus Emre Kültür ve Sanat Merkezi’nde düzenlenen veda programında “Arkamızda temiz bir on yıl ve çalışkan bir kadro bırakıyoruz”. diyerek tüm personele teşekkür etti.

2009 yılından itibaren iki dönem üst üste seçilerek Pendik’e sayısız yatırım ve hizmet kazandıran Belediye Başkanı Dr. Kenan Şahin, bu süreçte birlikte çalıştığı belediye çalışanlarına son kez hitap etti. Belediye Başkan Yardımcıları, Başkan Danışmanları, Müdürler ve yüzlerce çalışanın katıldığı programda konuşan Başkan Şahin: “Hayat bir yolculuk, bu istasyonun artık son günlerindeyiz. Bize bir emanet verildi. Bu yolculukta Cenabı Allah’a binlerce şükür olsun, belediyecilikte ülkemize birçok alanda öncülük ettik, ilkleri başardık. Teknolojiden geri dönüşüme kadar her alanda büyük devrimler yaptık. Hep beraber gurur duyacağımız işlere imza attık. Harcadığımız her kuruşun milletimizin parası olduğu bilinciyle tüm imkanlarımızı Pendik’in değerini artıran, hizmet kalitesini yükselten yatırımlar için kullandık. Projelerimizi sadece merkeze değil, tüm mahallelere yayan bir anlayışla hareket ettik. ” dedi.

Ülkemize hizmet etmek için daha yapacak çok işimiz var”

Belediye Başkanlığı döneminde Türkiye’nin en iyi belediye ekiplerinden biriyle çalıştığını söyleyen Başkan Şahin: “Hep beraber çok çalıştık, ter döktük; ama Pendik’e değer kazandırdık. Çalışmalarımızı sadece Pendik için değil, tüm ülke için yaptık ve başarılarımızla uluslararası alanda da saygınlık kazanan bir belediyecilik ortaya koyduk. Sadece bugüne değil, yarına odaklı çalıştık. Ama yaptıklarımız içinde eğitim ve gençlerimiz için yaptıklarımız geleceğimiz açısından hepsinden daha önemli. Bu alandaki başarımızı tarih yazacak. Şimdi farklı mecralarda ülkemize hizmet etme vakti. Ülkemizin geleceği için hep birlikte çok çalışıp daha çok işler yapmaya devam edeceğiz.” şeklinde konuştu.

Her veda yeni bir başlangıçtır”

Sözlerine “Her veda yeni bir başlangıçtır.” diyerek devam eden Başkan Şahin: “Arkamızda temiz bir on yıl, çalışkan bir kadro bırakıyoruz. Bu ağır yükü benimle paylaşan tüm mesai arkadaşlarıma çok teşekkür ediyorum. Allah’a emanet olun.” diyerek noktaladı. Ardından tüm personelle hellalleşen Başkan Şahin’e çiçek ve hediye takdimi yapıldı. Veda programının sonunda Belediye Başkanı Dr. Kenan Şahin, tüm yönetim kadrosu ve personelle fotoğraf çektirdi.