Dr. Kenan Şahin, Engelsiz Atölye’de servis komisi eğitimi alan down sendromlular yakın bir zamanda belediyeye ait işletmelerde çalışacak

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Engelliler ve ailelerine yönelik iftar yemeğine katılan Belediye Başkanı Dr. Kenan Şahin, Engelsiz Atölye’de servis komisi eğitimi alan down sendromluların yakın bir zamanda belediyeye ait işletmelerde çalışacağını açıkladı. 

Ramazan boyunca Pendiklileri iftar çadırlarında buluşturmaya devam eden Pendik Belediyesi, bu kez yüzlerinden gülücük eksik olmayan engellileri ve ailelerini ağırladı. Yunus Emre Kültür ve Sanat Merkezi bahçesinde gerçekleşen iftara Engelliler Koordinasyon Merkezi’ne kayıtlı engelliler ve aileleri,  İyi Yaşam Derneği ve  Engelsiz Atölye çalışanlarının yanı sıra Anadolu Yakası ESK Basketbol Takımı ve Pendikspor Ampute Futbol Takımı oyuncuları da katıldı.

“Onlarla iftihar ediyoruz”

Belediye Başkanı Dr. Kenan Şahin, yaptığı konuşmada iki takımın başarılarıyla Pendik’in yüz akları olduğunu belirterek “Sadece bir maçta yenilerek bu yıl şampiyon olan Engelli Basketbol Takımımız ve çok üstün bir başarı göstererek ilçemizi Süper Lig’de temsil eden Ampute Futbol Takımımızla iftihar ediyoruz.” dedi.

Servisleriyle göz doldurdular

Renkli görüntülerin yaşandığı iftarda Engelsiz Atölye’de servis komisi eğitimi alan down sendromlular da masalardaki servise yardımcı oldu. Pendik’te yıllardan beri Engelliler Koordinasyon Merkezinin çok ciddi çalışmalar yaptığını belirten Başkan Şahin: “Bu yıl kurulan İyi Yaşam Derneği de bu işlere katkıda bulunuyor artık. Engelsiz Atölye’de çok güzel ahşap işleri yapılıyor. Aynı zamanda garsonluk konusunda bir kurs verildi. Şimdi yemek servisine de katkıda bulunan bu yavrularımızdan yakında belediyeye ait işletmelerde istifade edeceğiz.” bilgisini verdi.