Dr. Kenan Şahin’in eğitime ve gençlere verdiği önem, tüm gün süren yoğun programıyla bir kez daha kanıtlanmış oldu.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Aynı günde iki lise ziyareti, iki de “Gençler Soruyor” Programı gerçekleştirerek neredeyse tüm gününü öğrencilere ayıran Belediye Başkanı Dr. Kenan Şahin, ayrıca kendisini daha önce sınıfına  davet eden ilkokul  2. sınıf öğrencisinin okuluna da sürpriz ziyarette bulundu.   

Pendik Belediye Başkanı Dr. Kenan Şahin’in eğitime ve gençlere verdiği önem, tüm gün süren yoğun programıyla bir kez daha kanıtlanmış oldu. Sabah erken saatlerden itibaren neredeyse tüm gününü okullara ve gençlere ayıran Başkan Şahin,  hem Gençler Soruyor Programları,  hem de lise ziyaretleri gerçekleştirdi. Bu arada kendisini daha önce sınıflarına davet eden ilkokul öğrencilerini de unutmadı. 

İstanbul’daki 6 tematik liseden biri

Gençler ve öğrencilere ayırdığı yoğun programına 10 yıldır sürdürdüğü “Lise Buluşmaları” ziyaretiyle başlayan Başkan Şahin, ilk olarak Halil Kaya Gedik Metal Teknolojisi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ne konuk oldu. İstanbul’un 6 tematik lisesinden biri olan, sektör ve eğitim birlikteliğinin başarıyla uygulandığı okulda önce bayrak törenine katıldı, ardından öğretmenlerle bir araya gelerek taleplerini not aldı. 12’inci sınıf öğrencileriyle buluşan Başkan Şahin, hayata dair tavsiyelerde bulundu ve soruları yanıtladı.

Bir günde iki “Gençler Soruyor” Programı

Belediye Başkanı Dr. Kenan Şahin, ardından aynı gün içinde iki “Gençler Soruyor” Programı gerçekleştirdi. İlk olarak Uğur Okulları’nı ziyaret eden Başkan Şahin, öğrencilerin eğitim, staj, istihdam ve sokak hayvanları gibi her alandan gelen sorularını yanıtladı. Gençlere yol gösteren ve tavsiyelerde bulunan Başkan Şahin, ikinci programı ise sporcu gençlerle yaparak Pendik Güreş İhtisas Kulübü’ne misafir oldu.

Gururlandıran kulüp

Pendik Güreş İhtisas Kulübü’nün Çamlık’taki tesisinde gerçekleşen programa aralarında Dünya Şampiyonu Kerem Kamal’ın da olduğu yurt içi ve dışında pek çok başarı kazanmış sporcular katıldı. Temelleri 3 yıl önce Pendik Belediyesi tarafından atılan ve başarıdan başarıya koşan kulüpteki program, oldukça keyifli bir ortamda geçti. Spora yapılacak yeni yatırımları anlatan Başkan Şahin, bu arada Güreş İhtisas Kulübü’ne yeni salon müjdesi de vererek “İnanuyorum ki hem Türkiye’yi hem Pendik’i dünya sahnesinde gururlandıran şampiyon güreşçilerimizin sayısı çok kısa sürede artarak çoğalacak.” dedi.

Miniklere sürpriz ziyaret 

Çamlık İlkokulu 2-G Sınıf Başkanı Betül’ün daha önce yaptığı daveti yerine getirmek isteyen Başkan Şahin, okulu da yoğun programına ekledi. Belediye Başkanı Dr. Kenan Şahin’in ziyaretiyle hem öğretmenleri hem de minik öğrenciler büyük sürpriz yaşadı. Miniklerle keyifli sohbette özel hayatından ağaç dikimine kadar çeşitli soruları yanıtlayan Başkan Şahin, ardından da bol bol fotoğraf çektirdi. Ziyarette Okul Müdürü Emin Dönmez de kendisine eşlik etti.