Pendik Belediyesi tarafından PENBİS FEST’18 adıyla ilk kez düzenlenen yarışlara 1000’in üzerinde bisikletsever katıldı.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Pendik Belediyesi tarafından PENBİS FEST’18 adıyla ilk kez düzenlenen yarışlara 1000’in üzerinde bisikletsever katıldı. 10 kategoride düzenlenen festivalin  en ilginç kategorisini ise bebek arabalarıyla yarışan anneler oluşturdu. Anneler, start anıyla birlikte 700 metrelik parkuru birinci bitirebilmek için kıyasıya yarıştı.

Pendik Belediyesi, halka açık bisiklet yarışlarının yer aldığı Bisiklet Festivali’yle Pendiklilere unutulmaz bir gün yaşattı.  PENBİS FEST’18 adıyla ilk kez düzenlenen yarışlarda 10 kategoride ilk üçe girenlere bisiklet, tüm katılımcılara da kask, tişört ve madalya verildi. 7 yaş ve üstü halka açık bisiklet yarışlarında 1000’e yakın bisiklet sever yarıştı. Pendik Belediye Başkanı Dr. Kenan Şahin, yarışların startlarını verdi. Tekerlekli sandalye, Küçük Kızlar, Genç Kızlar, Büyük Kadınlar, Veteranlar, Genç Erkekler, Küçük Erkekler, Büyük Erkekler, Minikler ve Anne-bebek kategorilerinde düzenlenen yarışmalarda 1000’in üzerinde yarışmacı katıldı. 

Anneler 700 metrelik parkurda koştu

Heyecanlı anların yaşandığı organizasyonun en renkli görüntüleri anne-bebek yarışmaları oldu. Kimi bebeklerin çevrelerinden habersiz oldukları gözlenirken anneler, start anıyla birlikte 700 metrelik parkuru birinci bitirebilmek için kıyasıya yarıştı. annelerin hepsinin parkuru tamamladığı yarışmayı Jenny Divleli 1., Pelin Demir 2. ve BilgeÇetinkaya 3. tamamladı. Yarışmada dereceye giren anne ve çocuklara ödüllerini Belediye Başkan Dr. Kenan Şahin verdi.