Pendik Belediyesi ve İlçe Milli Eğitim işbirliğiyle organize edilen Kariyer Günleri başladı.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Kariyer Günleri Gençler Soruyor Özel Programında öğrencilerin sorularını cevaplayan Belediye Başkanı Dr. Kenan Şahin, eğitimde her yıl artarak devam eden destekler neticesinde “Eğitimde Pendik Modeli” oluşturduklarını söyledi.

Pendik Belediyesi ve İlçe Milli Eğitim işbirliğiyle organize edilen Kariyer Günleri başladı. Bu yıl 3.sü gerçekleştirilen program öncesinde Gençler Soruyor Özel Programı düzenlendi. Her zaman gençlerin yanında olan Belediye Başkanı Dr. Kenan Şahin, üniversiteye hazırlanan öğrencilerin sanattan siyasete farklı alanlardaki sorularını yanıtladı. Kendi eğitim ve siyasi kariyerini örnek göstererek öğrencilere tavsiyede de bulunan Başkan Şahin: “Sadece eğitimle başarı olmuyor. İş hayatına erken katılarak fırsatları değerlendirin ki en değerli siz olun. Hayatın sonraki aşamalarına planlamayın, arkanızdan insanlar ne diyecek, daima bunu düşünün. Ne kadar plan yaparsak yapalım, hayatımızı kader belirliyor.”

Yatırımların meyveleri toplanıyor

Belediye Başkanı Dr. Kenan Şahin, eğitimde her yıl artarak devam eden destekler neticesinde “Eğitimde Pendik Modeli” oluşturduklarını söyledi. Başkan Şahin: “Nüfusunun yüzde 20’si öğrenci olan bir şehirde yaşıyoruz. Eğitim en önemli meselemiz. Her yıl eğitime desteğimizi artırıyoruz ve iyi bir iş yaptığımızı görüyoruz. Artan dersliklerle, okullarda düzenlediğimiz programlarla, inşa ettiğimiz spor salonlarıyla çıtası yükselen kültürümüzle örnek alınacak nitelikte ‘Eğitimde Pendik Modeli’ oluştu.” dedi.

Öğrencilere rehberlik ediyorlar

Öte yandan bu yılki Kariyer Günlerine 35 üniversite katılıyor. 3 gün sürecek programda alanında uzman akademisyenler, kariyer planlamasıyla ilgili üniversite adaylarına rehberlik ediyor. Yunus Emre Kültür ve Sanat Merkezi’nde düzenlenen Kariyer Günleri, 26 Aralık Perşembe günü sona erecek. İlk gün Pendik Belediye Başkanı Dr. Kenan Şahin’in ardından Prof. Dr. Sinan CananDeğişen Dünyada Yeni Meslekler ve Kariyer Fırsatları, Prof. Dr. Hüsrev Subaşı ise Geleceğe Yürümek konularında gençlere seminerler verdi.