Pendik Belediyesinin artık gelenekselleşen çocuk iftarı, küçükleri bir kez daha Ramazan ruhuyla buluşturdu.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Pendik Belediyesinin artık gelenekselleşen çocuk iftarı, küçükleri bir kez daha Ramazan ruhuyla buluşturdu. Çoğu belki de ilk oruçlarını tutmanın heyecanını yaşayan çocuklar,  renkli bir iftar ortamı yaşadı.

Yunus Emre Kültür ve Sanat Merkezi bahçesindeki iftar çadırı, özel konuklarını ağırlamaya devam ediyor.  Şehit  aileleri,   gaziler ve yakınları, yaşlılar,  spor kulüpleri temsilcileri, eğitim camiası gibi davetli iftarlarından sonra sıra bu kez miniklere geldi. Önceki iftarlardan farklı olarak rengarenk balonlarla süslenen iftar  alanı, masalardaki küçük  konuların yerini almasıyla cıvıl cıvıl bir ortama dönüştü. İftar öncesi  Karagöz-Hacivat, Nasreddin Hoca gibi çeşitli gösterilerle eğlenceli dakikalar geçiren miniklere  ardından sevdikleri tatlar ve ikramlar sunuldu.  

Bu özel akşama katılan AK Parti İstanbul Milletvekili Belma Satır ve Pendik Belediye Başkanı Dr.  Kenan Şahin de  çocuklarla tek tek ilgilendi.  Çeşitli gruplarla iftar sofralarında buluşarak her gün farklı bir sosyal dayanışmayı gerçekleştirdiklerini belirten Belediye Başkanı Dr. Kenan Şahin,  “Bu iftarı da çocuklarımızın saf ve temiz yürekleriyle paylaşmak bize mutluluk veriyor. ” dedi. Çoğunluğunu Sevgi Evlerinde kalan çocuklar ve gönüllü annelerin oluşturduğu davetliler, organizasyonla keyifli bir Ramazan akşamı yaşadı.