Ulusal ve Uluslararası turnuvalardaki başarılarıyla Pendik’in gururu olan 73 şampiyon ve derece sahibi sporcu, düzenlenen törenle ödüllendirildi.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Ulusal ve Uluslararası turnuvalardaki başarılarıyla Pendik’in gururu olan 73 şampiyon ve derece sahibi sporcu, düzenlenen törenle ödüllendirildi.  Törende ayrıca Pendik Okul Spor Şenlikleri’nde dereceye giren 1.602 başarılı öğrenci de madalya ve kupalarını aldı.

Gençlere ve spora değer veren Pendik Belediyesi sahil meydanında düzenlediği törenle ulusal ve uluslararası spor müsabakalarda dereceye giren sporcular ödüllendirdi. Törene Pendik Belediye Başkanı Dr. Kenan Şahin, İlçe Milli Eğitim Müdürü Aytekin Yılmaz, İlçe Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürü Osman Karaca, İlçe Emniyet Müdür Yardımcısı Mansur Bayraktar ve çok sayıda sporcu ailesi katıldı. Başkan Şahin, Dünya, Avrupa ve Türkiye  Şampiyonalarında çeşitli branşlarda dereceye giren 73 sporcuya ödüllerini verdi. Ayrıca Okul Spor Şenlikleri’nde 9 branşta dereceye giren 1.602 başarılı öğrenci de kupa ve madalyalarını aldı.

“Gençlerin sporla buluşması için çaba sarf ediyoruz”

Spor adına laf değil icraat yaptıklarını dile getiren Pendik Belediye Başkanı Dr. Kenan Şahin, “10’dan fazla tesisi okullarımıza kazandırdık. İBB, 20’den fazla  okula spor salonu yaptı. Gençlik Hizmetleri ve Spor Bakanlığı 2 büyük spor salonu ve İBB de 2 spor kompleksini ilçemize kazandırdı. 60’dan fazla açık saha yaptık. 10 bine yakın lisanslı sporcumuz var. Asla yaptıklarımızla yetinmiyoruz. 12 spor kompleksinin daha inşasına hazırlanıyoruz. 150 bin gencimizin sporla buluşması için büyük çaba sarf ediyoruz.”dedi.

Başkan Şahin engel tanımayan sporcularla oynadı

Törende ayrıca Pendik’in yüz akları Pendikspor Ampute Futbol Takımı ve Pendik Belediyesi Anadolu Yakası Engelliler Spor Kulübü Basketbol Takımı birer gösteri maçı yaptılar. Sahil alanında kurulan seyyar potada gerçekleşen ilk gösteri maçında Pendik Belediye Başkanı Dr. Kenan Şahin de tekerlekli sandalyeye oturarak gösteri maçında oynadı. Attığı basketlerle maçı izleyenlerden bol bol alkış alan Başkan Şahin, günün ikinci gösteri maçında ise ampute futbolcularla birlikteydi. Başkan Şahin minyatür kalelerde yapılan maçta koltuk değnekleriyle oynadı.